وكيل خوب در تهران
 
وكيل پايه يك دادگستري - وكيل خانواده

مشاوره حقوقي طلاق توافقي به صورت تلفني رايگان است.

1-  مراحل انجام طلاق توافقي و مدت زمان انجام طلاق توافقي از ابتدا تا انتها توسط وكيل طلاق توافقي گروه وكلاي پارساي در شهر تهران 3 الي 6 روز كاري  طول مي كشد.

2-  مراحل گرفتن طلاق توافقي از ثبت در دفتر الكترونيك قضايي تا صدور راي طلاق توافقي بدون حضور زوجين انجام مي شود مگر اين كه يكي از زن يا شوهر تمايل به حضور در دادگاه داشته باشند و يا به هر دليل قاضي دادگاه حضور زوجين يا يكي از آن ها را الزامي كند.

3-  در خصوص مراحل طلاق توافقي با وكيل بايد به اين نكته توجه كرد كه يك وكيل نمي تواند همزمان وكالت زن و شوهر را در پرونده طلاق توافقي قبول كند و چنين امري امكان پذير نيست در اين موارد دو وكيل از گروه وكلاي پارساي،وكالت طلاق توافقي زوجين را بر عهده مي گيرد.

4-  انجام مراحل طلاق توافقي با وكيل اجباري نيست ولي پر واضح است كه بودن وكيل مزاياي فراواني دارد. از جمله سرعت، جلوگيري در تنش و درگيري، عدم نياز به مراجعه موكل كه ممكن است مانع كار خود او باشد، كيفيت انجام كار با وكيل و حفظ حقوق موكل و ...

5-  مراحل طلاق توافقي در محضر هم پس از صدور راي طلاق توافقي كه به گواهي عدم امكان سازش معروف است بدون حضور زوجين امكان پذير است. وكيل با مراجعه به دفتر رسمي طلاق و با دادن وكالت به سر دفتر و امضاء دفاتر طلاق، طلاقنامه و شناسنامه مهر خورده زوجين را دريافت مي كند.

6-  پس از ثبت دادخواست طلاق توافقي در دفتر خدمات الكترونيك قضايي، دادخواست به دادگاه فرستاده مي شود و پس از تعيين شعبه توسط معاون ارجاع مجتمع قضايي خانواده (دادگاه خانواده) از سوي دادگاه پيامكي حاوي شماره پرونده و شعبه ارسال مي گردد. با توجه به اين كه معمولا پيامك دادگاه با تاخير ارسال مي شود بهتر است با كد رهگيري دادخواست ثبت شده به سايت عدل ايران قسمت پيگيري و دادخواست مراجعه كنيد تا از شعبه دادخواست طلاق توافقي ارجاع شده مطلع گرديد.

7-  در مرحله بعد با مراجعه زوجين يا وكلاي آن ها به دادگاه، اگر زوجه دوشيزه باشد بايد يك قطعه عكس همراه داشته باشد تا دادگاه او را به پزشكي قانوني به جهت معاينه بكارت معرفي كند. در شهر تهران مراجعه به پزشكي قانوني براي خانم هايي كه اظهار مي دارند كه باكره مي باشند الزامي است. البته راهكار قانوني براي مراجعه نكردن به پزشكي قانوني وجود دارد!

8-  مرحله بعدي از مراحل طلاق توافقي در دادگاه، معرفي زوجين يا وكلاي آن ها به واحد مشاوره است. واحد مشاوره در بعضي از شهر ها در بهزيستي يا مراكز مشاوره خارج از دادگاه است ولي در شهر تهران در هر مجتمع قضايي واحد مشاوره تاسيس شده است. در صورت بودن وكيل و عدم تمايل زوجين مرحله مشاوره دادگاه هم بدون حضور ايشان و توسط وكيل انجام خواهد شد.

9-  مرحله بعد، حضور نزد قاضي شعبه و امضاء صورتجلسه دادگاه است. پس از آن بايد منتظر ماند تا راي تايپ شود و به امضاء قاضي شعبه برسد. مرسوم است كه راي طلاق توافقي به صورت حضوري به زوجين يا وكلاي ايشان در دادگاه ابلاغ مي شود و در ذيل آن مي نويسند كه اعتراضي ندارند و حق تجديد نظر و فرجام خواهي را ساقط مي كنند.

10-  با صدور گواهي عدم امكان سازش و قطعيت آن مرحله بعدي مراجعه به دفتر طلاق است همانطور كه مي دانيد مدت اعتبار گواهي عدم امكان سازش سه ماه پس از تاريخ قطعيت است.

11-  در تمام مراحل طلاق توافقي در دادگاه حضور زوجين يا وكلاي آن ها الزامي است و در صورت پشيماني يكي از آن ها تا قبل از صدور راي، پرونده بسته خواهد شد. بنابراين توافق زوجين از ابتدا تا انتها مي بايستي حفظ شود.

12-  اگر زني دوشيزه يا يائسه نباشد براي ثبت طلاق نياز به آزمايش عدم بارداري است كه امكان اخذ آن از هر بيمارستان يا آزمايشگاهي (خصوصي يا دولتي) بلامانع است.باردار بودن مانع از ثبت طلاق نيست. البته بايد توجه داشت كه در بعضي از مجتمع هاي قضايي آزمايشگاه تاسيس شده است كه زوجه بايستي از آنجا گواهي را اخذ نمايد.

13-  يكي از مراحل طلاق توافقي ثبت توافق هاي زن و شوهر در مورد مهريه، حضانت، نفقه، جهيزيه و اجرت المثل است. رويه به اين صورت است كه وكيل قبل از دادخواست و با مراجعه زوجين توافقات آن ها را صورتجلسه مي كند و توافقنامه طلاق توافقي تنظيم مي كند و به امضاء زوجين مي رساند. بديهي است كه متن توافقنامه طلاق توافقي در راي دادگاه انعكاس پيدا مي كند. در دادگاه نيز نزد مشاور و همچنين نزد قاضي توافقات زوجين صورتجلسه مي شود.

14- مدارك لازم براي طلاق توافقي

15- هزينه طلاق توافقي چقدر است؟

وكيل طلاق توافقي   44963487 - 09122547699 – 09127923611 – 44033677

 منبع: مراحل طلاق توافقي

نوشته شده در تاريخ ۲۹ آبان ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)
[ ]
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | قدرت گرفته از : وبلاگدهی آریا