وكيل خوب در تهران
 
وكيل پايه يك دادگستري - وكيل خانواده

براي اطلاعات كامل در خصوص طلاق توافقي يا به تعبير عده اي از مردم طلاق تفاهمي، توصيه مي شود كه قسمت اول تا چهارم توضيحات كامل براي طلاق توافقي را كه توسط وكيل خانواده نوشته شده است مطالعه كنيد و يا با ما تماس بگيريد. مشاوره حقوقي تلفني طلاق توافقي رايگان است.

اما به طور خلاصه اين كه طلاق توافقي به طلاقي گفته مي شود كه زوجين به هر دليلي تمايل دارند با تفاهم از هم جدا شوند هر توافقي كه آنها در خصوص مهريه ، نفقه، جهيزيه، حضانت و ملاقات فرزند داشته باشند از نظر دادگاه محترم و قابل قبول خواهد بود به عنوان مثال توافق مي كنند زوجه مهريه را در قبال طلاق ببخشد يا دريافت كند و يا با شرايط توافق شده مهريه پرداخت شود بنابراين تمام موارد توافق در راي دادگاه منعكس خواهد شد و قابليت اجرا دارد.

طلاق توافقي چقدر زمان مي برد؟ طلاق توافقي با توجه به رويه مختلف شعب دادگاه هاي خانواده در تهران معمولا كمتر از يك هفته تمام خواهد شد. در طلاق توافقي علاوه بر حقوق مالي، حضانت فرزندان، نحوه ملاقات و نفقه فرزندان با توافق در راي دادگاه مشخص مي شود وكلاي پايه يك پارساي با اشراف كامل به مجتمع قضايي هاي متعدد تهران طلاق توافقي را با كمترين زمان و منصفانه ترين حق الوكاله براي شما انجام خواهند داد.

نكته: توجه داشته باشيد هيچ زن و شوهري نمي توانند بدون راي دادگاه به دفتر خانه طلاق مراجعه كنند و هيچ دفتر خانه اي نمي تواند طلاق را بدون راي دادگاه ثبت كند.

مدارك لازم براي طلاق توافقي:عقدنامه و شناسنامه زوجين مدارك لازم براي طلاق توافقي اگر كارت ملي را در دسترس نداشته باشيد ولي شماره ملي را بدانيد براي ثبت درخواست طلاق توافقي كفايت مي كند در صورت در دسترس نبودن عقدنامه مي بايستي به دفترخانه اي كه ازدواج كرده ايد مراجعه كرده و رونوشت اخذ نماييد.

نكته: در تمام مراحل طلاق توافقي (طلاق توافقي مراحل) در صورت اختيار وكيل نيازي به حضور طرفي كه وكيل دارد نمي باشد حتي مرحله ثبت طلاق در دفترخانه نيز مي تواند با حضور وكيل و بدون حضور زوجين باشد. مزاياي داشتن وكيل در طلاق توافقي

نكته: تا قبل از صدور راي طلاق توافقي (گواهي عدم امكان سازش) اگر هر كدام از زوجين حتي اگر توافق نامه امضاء كرده باشند و يا دادخواست طلاق را ثبت كرده باشند، در صورت پشيماني، راي طلاق توافقي صادر نمي شود. اما پس از صدور راي طلاق توافقي بر طبق مواد 35 و 36 قانون حمايت خانواده اگر زوج (مرد) پشيمان شود و به دفترخانه براي ثبت طلاق نيايد امكان ثبت طلاق وجود نخواهد داشت مگر اين كه زن از مرد در ضمن راي دادگاه يا به صورت وكالت در طلاق (حق طلاق) وكالت در مراجعه به دفترخانه براي ثبت طلاق داشته باشد.

اما اگر زوجه (زن) بعد از صدور راي طلاق توافقي پشيمان شود زوج مي تواند بدون حضور او به يكي از دفاتر ثبت طلاق مراجعه كند و طلاق را ثبت نمايد البته بايد دانست كه در صورتي كه طلاق خلعي باشد زوجه مي تواند در ايام عده (سه طهر) از زمان ثبت طلاق به آنچه بذل كرده از مهريه يا غير آن، مراجعه كند.

44033677 - 09122547699 - 09127923611

منبع: طلاق توافقي پارساي

نوشته شده در تاريخ ۳ آبان ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (1)
[ ]
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | قدرت گرفته از : وبلاگدهی آریا