وكيل خوب در تهران
 
وكيل پايه يك دادگستري - وكيل خانواده

بي ترديد سخت ترين و مهم ترين پرونده خانوادگي در دستگاه قضا، طلاق از طرف زن است. مي دانيم كه بر طبق قانون مدني و مقررات فقهي، طلاق در اختيار مرد است و زن تنها با داشتن دليل موجه و اثبات آن مي تواند از دادگاه تقاضاي طلاق كند مگر اين كه طلاق توافقي باشد كه از بحث ما خارج است.

به عنوان وكيل كه سال ها تجربه در دعاوي خانوادگي دارد توصيه اكيد مي شود كه دادخواست طلاق از طرف زن را بدون وكيل شروع نكنيد و لااقل در اين خصوص قبل از هر اقدامي با وكيل مجرب طلاق مشورت كنيد. شايد لازم باشد قبل از تقديم دادخواست طلاق به دادگاه خانواده، دادخواست مرتبط ديگري به عنوان مقدمه ثبت شود و تا حصول نتيجه آن، ثبت دادخواست طلاق به تعويق افتد.

خوب است بدانيد كه طلاق از جانب زوجه، پرونده اي 3 مرحله اي محسوب مي شود با اين توضيح كه طرفين (زن و شوهر) مي توانند در صورتي كه حكم دادگاه اول (بدوي) به ضرر آن ها باشد نسبت به آن در فرجه 20 روز تجديد نظر خواهي كنند بديهي است كه پرونده به دادگاه تجديد نظر استان فرستاده مي شود و در ادامه پس از صدور راي توسط شعبه دادگاه تجديد نظر در مهلت 20 روز هر كدام از طرفين كه راي به ضرر او باشد مي تواند فرجام خواهي كند. در اين صورت پرونده به ديوان عالي كشور ارسال مي گردد. باز هم اين همه كار نيست چه بسا كه ديوان از راي دادگاه تجديد نظر نقض بگيرد و يا نقص كند مجددا پرونده دادگاه تجديد نظر اعاده مي شود كه در اين صورت پس از صدور حكم مجدد از سوي شعبه دادگاه تجديد نظر باز هم امكان فرجام خواهي مجدد مهيا است ....

اين مطالب از اين رو گفته شد كه پرونده طلاق در صورت مقاوت زوجين پرونده اي طولاني است و صبر بسيار مي طلبد و اصلا ماهيت آن با عجله سازگار نيست مگر اين كه طلاق غيابي باشد كه زمان كمتري به طول مي انجامد.

اما مراحل دادخواست طلاق از زن از تقديم دادخواست در دفتر خدمات الكترونيك قضايي شروع مي شود و مدارك مورد نياز عقدنامه يا رونوشت، شناسنامه و داشتن شماره ملي است. پس از ثبت دادخواست طلاق از طرف زن، پرونده به شعبه دادگاه خانواده مربوطه ارجاع مي شود. زن مي تواند هم در دادگاه خانواده محل اقامت خود و هم دادگاه خانواده محل اقامت شوهر، دادخواست طلاق بدهد.

وكيل متخصص طلاق 09122547699 – 44033677

منبع: وكالت حق طلاق

نوشته شده در تاريخ ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)
[ ]
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | قدرت گرفته از : وبلاگدهی آریا