وكيل خوب در تهران
 
وكيل پايه يك دادگستري - وكيل خانواده

قبل از ارائه نمونه دادخواست طلاق توافقي، خوب است كه به اين مطلب اشاره شود كه متن دادخواست طلاق توافقي اهميتي ندارد و در خصوص آن نبايد وسواس نشان داد به بيان ديگر لازم نيست كه زوجين يا وكلاي آن ها در متن دادخواست جزئيات كامل توافق هاي زوجين (توافق نامه طلاق توافقي) را منعكس كنند صرف درخواست طلاق توافقي ساده كفايت مي كند و بهتر است مشروح كامل توافقات زوجين حتي اگر براي آن ها قبل از دادخواست، صورتجلسه طلاق توافقي تنظيم شده باشد به مرحله مشاوره دادگاه يا حضور نزد قاضي موكول شود.

توجه داشته باشيد كه طي مراحل طلاق توافقي از دو حال خارج نيست يا اين كه مراحل انجام طلاق توافقي با وكيل است كه در اين حالت وكيل خانواده متخصص قبل از تقديم دادخواست به دادگاه از طريق دفاتر خدمات قضايي توافقات زوجين را صورتجلسه مي كند و متن توافق نامه طلاق توافقي را نزد خود بايگاني مي كند و مندرجات و توافق ها را در خصوص مهريه، نفقه، اجرت المثل، حضانت و آنچه قرار است بين زوجين رد و بدل شود صورتجلسه مي كند.

وكيل پس از دادن دادخواست طلاق توافقي به صورت ساده در دفتر خدمات و پس از ارجاع دادخواست به شعبه، جزئيات كامل توافق هاي زوجين را به دادگاه اعلام مي كند كه در متن راي طلاق توافقي منعكس مي شود. در حالت دوم مراحل انجام طلاق توافقي بدون وكيل است در اين حالت نيز زوجين با داشتن مدارك لازم طلاق توافقي به دفتر خدمات الكترونيك قضايي مراجعه مي كنند و با دادن مدارك فقط اعلام مي كنند كه خواسته دادخواست آن ها طلاق توافقي است. معمولا اين دفاتر متن آماده دارند كه زوجين به صورت الكترونيكي آن را امضاء مي كنند و در اين جا هم لازم نيست همه توافق هاي خود را - چه بسا از قبل آماده كرده باشيد - در متن دادخواست طلاق توافقي بگنجانيد اگرچه مي توانيد توافق نامه اي را كه بين خود صورتجلسه كرده ايد در صورت تمايل به دفتر خدمات بدهيد و تا آن را به انضمام دادخواست پيوست كند ولي همانطور كه گفته شد بهتر است فقط دادخواست ساده طلاق توافقي را امضاء كنيد و اعلام توافقات خود را به دادگاه و مرحله مشاوره و نزد قاضي موكول نماييد.

نكته مهم اين كه دادن دادخواست طلاق توافقي و امضاء آن در صورت پشيماني يكي از زوجين تكليفي براي آن ها به وجود نمي آورد و با عدم پيگيري يكي از زوجين پرونده بسته خواهد شد. (فرم طلاق توافقي)

نمونه دادخواست طلاق توافقي - متن دادخواست طلاق توافقي

خواهان خانم/آقاي...
خوانده خانم/آقاي...
وكيل  
خواسته طلاق توافقي
دلايل و منضمات 1.عقد نامه 2.شناسنامه زوجين 3.كارت ملي زوجين

رياست محترم دادگاه هاي خانواده تهران

با سلام احتراما اينجانبان بر طبق كپي مصدق عقدنامه پيوست از مورخ در عقد نكاح دائم يكديگر مي باشيم كه به دليل عدم تفاهم اخلاقي تمايل به جدايي و طلاق داريم. لذا از محضر محترمتان صدور گواهي عدم امكان سازش (طلاق توافقي) مورد استدعاست.

امضاء

 

نمونه اي ديگر از دادخواست طلاق توافقي با بيان جزئيات توافق:

 

خواهان خانم/آقاي...
خوانده خانم/آقاي...
وكيل  
خواسته طلاق توافقي
دلايل و منضمات 1.عقد نامه 2.شناسنامه زوجين 3.كارت ملي زوجين

رياست محترم دادگاه هاي خانواده تهران

با سلام احتراما به استحضار مي رساند كه اينجانبان بر طبق سند نكاحيه شماره.... دفتر خانه.... اصفهان در عقد نكاح دائم يكديگر مي باشيم ولي به دليل اختلافات في ما بين از دادگاه تقاضاي طلاق توافقي داريم و در اين راستا از كل مهريه كه 314 سكه بهار آزادي مي باشد 214 سكه در قبال طلاق از جانب زوجه بذل مي شود و زوج قبول بذل دارد و 110 سكه باقي مانده به صورت ماهانه دو سكه پرداخت مي گردد. فرزند مشترك دختر 5 ساله در حضانت مادر (زوجه) است و نفقه ايشان ماهانه چهارصد هزار تومان برعهده زوج مي باشد. جهيزيه زوجه تا قبل از اجراي صيغه طلاق مسترد خواهد شد. زوجين ديگر ادعايي نسبت به هم ندارند لذا صدور گواهي عدم امكان سازش (طلاق توافقي) مورد استدعاست.

امضاء

 

وكيل خانواده         44033677- 09122547699

 منبع: نمونه دادخواست طلاق توافقي

نوشته شده در تاريخ ۲۳ فروردين ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)
[ ]
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | قدرت گرفته از : وبلاگدهی آریا