وكيل خوب در تهران
 
وكيل پايه يك دادگستري - وكيل خانواده

مشاوره حقوقي طلاق توافقي به صورت تلفني رايگان است.

1- مراحل انجام طلاق توافقي و مدت زمان انجام طلاق توافقي از ابتدا تا انتها توسط وكيل طلاق توافقي گروه وكلاي پارساي در شهر تهران 3 الي 4 روز كاري طول مي كشد.

2- مراحل گرفتن طلاق توافقي از ثبت در دفتر الكترونيك قضايي تا صدور راي طلاق توافقي بدون حضور زوجين انجام مي شود مگر اين كه يكي از زن يا شوهر تمايل به حضور در دادگاه داشته باشند.

3- در خصوص مراحل طلاق توافقي با وكيل بايد به اين نكته توجه كرد كه يك وكيل نمي تواند همزمان وكالت زن و شوهر را در پرونده طلاق توافقي قبول كند و چنين امري امكان پذير نيست در اين موارد دو وكيل از گروه وكلاي پارساي،وكالت طلاق توافقي زوجين را بر عهده مي گيرد.

4- انجام مراحل طلاق توافقي با وكيل اجباري نيست ولي واضح است كه بودن وكيل مزاياي فراواني دارد.

5- مراحل طلاق توافقي در محضر هم پس از صدور راي طلاق توافقي كه به گواهي عدم امكان سازش معروف است بدون حضور زوجين امكان پذير است. وكيل با مراجعه به دفتر رسمي طلاق و با دادن وكالت به سر دفتر و امضاء دفاتر طلاق، طلاقنامه و شناسنامه مهر خورده زوجين را دريافت مي كند.

6- پس از ثبت دادخواست طلاق توافقي در دفتر خدمات الكترونيك قضايي،دادخواست به دادگاه فرستاده مي شود و پس از تعيين شعبه توسط معاون ارجاع مجتمع قضايي خانواده (دادگاه خانواده) از سوي دادگاه پيامكي حاوي شماره پرونده و شعبه ارجاع مي گردد. با توجه به اين كه معمولا پيامك دادگاه با تاخير ارسال مي شود بهتر است با كد رهگيري دادخواست ثبت شده به سايت عدل ايران قسمت پيگيري و دادخواست مراجعه كنيد تا از شعبه دادخواست طلاق توافقي ارجاع شده مطلع گرديد.

7- در مرحله بعد با مراجعه زوجين يا وكلاي آن ها به دادگاه، اگر زوجه دوشيزه باشد بايد يك قطعه عكس همراه داشته باشد تا دادگاه او را به پزشكي قانوني به جهت معاينه بكارت معرفي كند. در شهر تهران مراجعه به پزشكي قانوني براي خانم هايي كه اظهار مي دارند كه باكره مي باشند الزامي است.

8- مرحله بعدي از مراحل طلاق توافقي در دادگاه، معرفي زوجين يا وكلاي آن ها به واحد مشاوره است. واحد مشاوره در بعضي از شهر ها در بهزيستي مي باشد ولي در شهر تهران در هر مجتمع قضايي واحد مشاوره تاسيس شده است. در صورت بودن وكيل و عدم تمايل زوجين مرحله مشاوره دادگاه هم بدون حضور ايشان و توسط وكيل انجام خواهد شد.

9- مرحله بعد حضور نزد قاضي شعبه و امضاء صورتجلسه دادگاه است. پس از آن بايد منتظر ماند تا راي دادگاه تايپ شود و به امضاء قاضي شعبه برسد. مرسوم است كه راي طلاق توافقي به صورت حضوري به زوجين يا وكلاي ايشان در دادگاه ابلاغ مي شود و ايشان در ذيل آن مي نويسند كه اعتراضي ندارند و حق تجديد نظر و فرجام خواهي را ساقط مي كنند.

10- با صدور گواهي عدم امكان سازش و قطعيت آن مرحله بعدي مراجعه به دفتر طلاق است همانطور كه مي دانيد مدت اعتبار گواهي عدم امكان سازش سه ماه است.

11- در تمام مراحل طلاق توافقي در دادگاه حضور زوجين يا وكلاي آن ها الزامي است و در صورت پشيماني يكي از آن ها تا قبل از صدور راي، پرونده بسته خواهد شد. بنابراين توافق زوجين از ابتدا تا انتها مي بايستي حفظ شود.

12- اگر زني دوشيزه يا يائسه نباشد براي ثبت طلاق نياز به آزمايش عدم بارداري است كه امكان اخذ آن از هر بيمارستان يا آزمايشگاهي (خصوصي يا دولتي) بلامانع است.باردار بودن مانع از ثبت طلاق نيست.

13- يكي از مراحل طلاق توافقي ثبت توافق هاي زن و شوهر در مورد مهريه، حضانت، نفقه، جهيزيه و اجرت المثل است. رويه به اين صورت است كه وكيل قبل از دادخواست و با مراجعه زوجين توافقات آن ها را صورتجلسه مي كند توافقنامه طلاق توافقي تنظيم مي كند و به امضاء زوجين مي رساند. بديهي است كه متن توافقنامه طلاق توافقي در راي دادگاه انعكاس پيدا مي كند. در دادگاه نيز نزد مشاور و همچنين نزد قاضي توافقات زوجين صورتجلسه مي شود.

14- مدارك لازم براي طلاق توافقي

15- هزينه طلاق توافقي چقدر است؟

وكيل طلاق توافقي 09122547699 - 44033677

 

 

منبع: هزينه طلاق توافقي در دادگاهادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)

موضوع بحث اين است اگر ضمن عقد نكاح زوجه شرط كند كه مرد (زوج) نمي تواند زوجه را طلاق دهد مگر با موافقت زوجه، از لحاظ حقوقي و قضايي اثر آن چگونه است؟ در كتاب آراي قضايي شعب ديوان عالي كشور (حقوقي) بهار 1393 پژوهشگاه قوه قضاييه صفحات 136 الي 138 در اين خصوص به پرونده اي استناد شده است كه زوجه در ضمن عقد و در سند ازدواج شرط كرده است كه: «زوج، زوجه را طلاق ندهد مگر با موافقت وي» در نهايت با كش و قوس هاي فراوان شعبه 26 ديوان عالي كشور چنين نظر داده است كه: «توافق طرفين در عقدنامه و اين چنين شرطي نمي تواند خلاف شرع باشد زيرا زوج طبق ماده 1133 قانون مدني حق طلاق دارد و با اختيار و رضاي خود ضمن عقد اين حق را محدود مي كند به موافقت زوجه، تاييد بر اين مطلب فتاواي پنج نفر از علما و مراجع از جمله مقام معظم رهبري حفظه الله است كه با ملاحظه جمله مذكور در عقدنامه به صراحت فتوا داده كه در طلاق رضايت زوجه بايد جلب گردد.»

اما فارغ از پرونده مذكور جاي سوال است كه حدود و ثغور شرط مذكور تا كجاست و اگر در هيچ شرايطي زوجه حاضر به طلاق نباشد يعني زوج هيچ گاه نخواهد توانست زوجه را طلاق دهد؟! اين به منزله سلب حق طلاق از مرد نيست؟ آيا طلاق در شرع حق محض است يا جنبه حكمي هم دارد؟ آيا در شرع آمده كه «الطلاق بيد من اخذ بالساق» اين شرط به منزله دخيل كردن اراده ديگري و لو زن در طلاق نيست؟

به نظر ما مي رسد كه مي شود حق طلاق زوج را محدود كرد ولي نه محدود به اراده محض ديگري از جمله زوجه آن هم به صورت مطلق كه مرد حق طلاق ندارد مگر به موافقت زن! در حالي كه ملاك موافقت زوجه مشخص نشده است.

44033677 - 44963487 - 09122547699

 

منبع: وكالت حق طلاق به زنادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)

بر طبق ماده 1106 قانون مدني در عقد دائم نفقه زن بر عهده شوهر است به شرط اين كه زن بدون مانع مشروع از ايفاي وظايف زوجيت امتناع نكرده باشد در اين راستا اگر مردي نفقه همسر خود را در صورت تمكين نپردازد، زن مي تواند از طريق دادخواست و با توجه به مبلغ درخواستي از طريق شوراي حل اختلاف يا دادگاه، محكوميت شوهر را به پرداخت نفقه معوقه درخواست نمايد و يا اين كه مي تواند به دادسرا رفته و شكايت ترك انفاق طرح نمايد.

يكي از مواردي كه زن مي تواند از دادگاه تقاضاي طلاق كند و به استناد آن و با وجود مخالفت شوهر طلاق بگيرد همين نپرداختن نفقه است. در اين موارد زن مي تواند علاوه بر دستيابي به طلاق، عمده مهريه را هم وصول نمايد و با عبارت ديگر طلاق با مهريه باشد.

در شروط چاپي سند ازدواج يكي از موارد طلاق از جانب زوجه را كه با تحقق آن، زن وكيل مرد در طلاق مي شود، نپرداختن نفقه به مدت 6 ماه و عدم امكان الزام او قرار داده شده است كه با توجه به آن اگر مردي حداقل 6 ماه نفقه پرداخت نكند و راي دادگاه در خصوص پرداخت نفقه را هم اجرا نكند زن مي تواند تقاضاي طلاق كند. محكوميت كيفري ترك انفاق شوهر به بيش از 6 ماه نيز به زن امكان طلاق و استفاده از اين شرط را مي دهد.

در ماده 1129 قانون مدني هم مقرر شده است كه استنكاف شوهر از دادن نفقه و عدم امكان اجراي حكم و الزام او به دادن نفقه از مواردي است كه زن مي تواند به دادگاه مراجعه كرده و تقاضاي اجبار شوهر به طلاق كند. در خصوص استناد به اين ماده اصطلاحا دست قاضي باز است و ممكن است به موجب نپرداختن نفقه كمتر از 6 ماه هم با توجه به شرايط، راي طلاق صادر كند.

نكته قابل توجه اين است كه نه تنها نپرداختن عامدانه نفقه از موجبات طلاق است كه عجز شوهر و توانايي مالي نداشتن او در پرداخت نفقه هم به استناد ماده 1129 قانون مدني از دلايل طلاق محسوب مي شود.

وكيل طلاق در تهران 09122547699 – 44033677

 

منبع: طلاق به دليل نپرداختن نفقه

 ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)

همه چيز درباره طلاق توافقي

(مراحل - شرايط - مدت زمان - هزينه - مدارك )

تماس براي مشاوره تلفني رايگان طلاق توافقي

44033677 - 09122547699

براي اطلاعات كامل از طلاق توافقي روي لينك زير كليك كنيد.

منبع: طلاق توافقيادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)

با توجه به اين كه زن و شوهر در مورد طلاق، موارد مالي و غير مالي مرتبط با زوجيت با يكديگر توافق دارند، نيازمند رسيدگي طولاني و با وسواس در دادگاه نمي باشد و دادگاه هاي خانواده معمولا موضعي سهل گيرانه در اين خصوص دارند اما مدت زمان طلاق توافقي با توجه به آنچه كه گفته شد بسيار كم است ولي رويه دادگاه هاي شهر هاي مختلف ايران يكسان نيست و زمان قطعي را در اين مورد نمي توان پيش بيني كرد. در شهر تهران نيز مجتمع هاي قضايي مختلف و شعبه هاي متفاوت دادگاه خانواده مشي مخصوص به خود را دارند ولي در حال حاضر در اكثر شعبه هاي خانواده تهران روند طلاق توافقي از ابتدا يعني ثبت دادخواست در دفتر خدمات الكترونيك قضايي تا صدور راي (گواهي عدم امكان سازش) كمتر از يك هفته و معمولا 3 الي 4 روز توسط وكيل انجام مي پذيرد. اگر زن و شوهر بدون داشتن وكيل بخواهند مراحل طلاق توافقي را انجام دهند از يك هفته الي ده روز طول مي كشد.

اما در مقام پاسخ به اين سوال كه طلاق توافقي چه مدت طول مي كشد جزئياتي نيز موثر است مثلا خوب است كه بدانيد معمولا از بيست و پنجم هر ماه تا اول ماه بعد، دادخواست طلاق توافقي و يا هر دادخواست ديگري ثبت شود، به دليل آماري كه هر شعبه بايد ارائه كند پرونده ارجاع نمي شود. بنابراين مدت زمان طلاق توافقي اگر دادخواست در پنج روز آخر ماه ثبت گردد طولاني تر مي شود.

در مورد پرونده هاي طلاق توافقي كه زن و شوهر دارد بعضي از شعب حساسيت بيشتر نشان مي دهند و در بيشتر شعبه هاي خانواده تهران مرسوم است كه از دفترخانه اي كه وكالت در طلاق اخذ شده است در خصوص صحت و سقم آن و مدت اعتبار استعلام مي شود البته اين استعلام دستي است به اين صورت كه اگر دفترخانه مورد نظر همان شهر باشد مي توان در يك روز با مراجعه به دفترخانه جواب استعلام دادگاه را اخذ كرد اما اگر دفتر خانه اي كه وكالت در طلاق از آن جا گرفته شده است در شهر ديگر باشد بديهي است كه و صدور راي بيشتر طول مي كشد مگر اين كه ضمن عقد نكاح يعني در سند ازدواج درج شده باشد كه در اين حالت نيازي به استعلام نيست.

اما متاسفانه بعضي از وكالت هاي در طلاق به ويژه آن هايي كه ضمن عقد و در سند ازدواج از شوهر اخذ شده است داراي نواقصي است و مهم ترين آن ها كه مرتبط با اين بحث طلاق توافقي چند روز طول ميكشد اين است زن از شوهر در وكالت در طلاق در اسقاط حق تجديد نظر و فرجام خواهي را ندارد. بعضي از شعب خانواده در اين مورد حساسيت ويژه نشان مي دهند و اگر در وكالتنامه عبارت مذكور وجود نداشته باشد راي صادر مي گردد ولي قطعيت آن موكول به 44 روز بعد خواهد شد يعني اين كه امكان ثبت طلاق در اين مدت ميسر نمي باشد.

به نظر مي رسد كساني كه در پي دانستن اين هستند كه توسط وكيل طلاق توافقي چند روز طول ميكشه؟، جواب خود را دريافت كرده باشند.

تماس: 44033677 - 09122547699

منبع: مدت زمان طلاق توافقيادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)

پس از تصميم زن و شوهر بر جدايي و توافق در مورد جزئيات آن يعني مهريه، حضانت، نفقه و اجرت المثل، يا مي توانيد به وكيل طلاق توافقي براي دادن وكالت مراجعه كنند كه در اين صورت بدون حضور زوجين تمام مراحل طلاق انجام خواهد شد و زوجين مي بايستي اصل عقدنامه يا رونوشت، اصل شناسنامه ها و كپي كارت ملي را به وكيل تحويل دهند و اگر به هر دليل تمايل به گرفتن وكيل نداشته باشيد با در دست داشتن مدارك مذكور و بدون نياز حضور والدين، به دفتر خدمات الكترونيك قضايي مراجعه مي كنيد و دادخواست مربوطه (طلاق توافقي) را ثبت مي كنيد و ...

اگر عقدنامه در دسترس نيست يكي از زوجين مي تواند با شناسنامه خود به دفترخانه اي كه ازدواج كرده اند مراجعه كند و تقاضاي اخذ رونوشت كند. همين رونوشت براي طلاق توافقي كفايت مي كند.

اگر شناسنامه يكي از زوجين در دسترس نباشد ولي كپي آن موجود باشد طي مراحل طلاق توافقي با وكيل امكان پذير است.

طلاق توافقي اولين و بهترين راه حل براي حل مشكلات و اختلافات زناشويي نيست براي حفظ كانون خانواده و بر طرف كردن مشكلات از طريق مشورت با با تجربه ها، بزرگترها و مشاوران خانواده تلاش كنيم.

مدارك لازم براي طلاق توافقي در دوران عقد هم همان مدارك مذكور است.

تماس: 09122547699 - 44033677

 

منبع: مدارك لازم براي طلاق توافقيادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)

در خصوص مراحل طلاق توافقي و شرايط آن، مدت زمان و ساير جزئيات به تفصيل در چهار قسمت با عنوان توضيحات كامل وكيل خانواده در مورد طلاق توافقي اطلاعات كامل جهت آگاهي موكلين و خوانندگان محترم ارائه شده است كه توصيه مي شود آن را مطالعه كنيد و در صورت وجود سئوال يا ابهام با ما تماس بگيريد. مشاوره حقوقي تلفني طلاق توافقي رايگان است.

وكلاي خانواده گروه پارساي با سال ها تجربه در زمينه حقوق خانواده و پرونده هاي ناشي از زوجيت خاصه طلاق، آماده ارائه مشاوره حقوقي طلاق توافقي و اقسام ديگر طلاق مي باشند ضمن اين كه مجددا به اقتضاي تجربه و شرافت شغلي تاكيد مي كنيم كه طلاق اولين راه حل براي اختلافات خانوادگي نيست و به كرات با پرونده هايي در خصوص طلاق توافقي و غيره مواجه بوده ايم كه طرفين و به خصوص خانم ها بعد از طلاق از عجله اي كه كردند پشيمان شده اند ولي به هر حال اگر به هر دليل تصميم به جدايي از طريق طلاق توافقي گرفتيد حتما وكيل براي طلاق توافقي براي انجام مراحل آن داراي مزاياي فراواني است كه بهتر است براي اطلاعات بيشتر لينك زير را مطالعه كنيد .....

تماس: 09122547699 - 44033677

 

منبع: وكيل براي طلاق توافقيادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)

يكي از علل شايع طلاق در كشور ما خشونت عليه زنان و ضرب و شتم ايشان است كه قصد داريم از لحاظ حقوقي تاثير آن را در طلاق تحليل كنيم. با توجه به اين كه در قانون كشورمان طلاق در اختيار مرد است زني كه تمايل به طلاق داشته باشد و شوهرش مخالفت كند، براي موفقيت در دادگاه و رسيدن به طلاق نيازمند دليل است. يكي از مهمترين اين دلايل ضرب و شتم است.

در شرط دوم شروط چاپي مندرج در عقدنامه ها آمده است: "سوء رفتار و يا سوء معاشرت زوج به حدي كه ادامه زندگي را براي زوجه غير قابل تحمل نمايد." بديهي است كه اگر زوج اين شرط را امضاء كرده باشد و براي دادگاه ثابت شود كه شوهر داراي سوء رفتار و يا سوء معاشرت است زوجه مي تواند از اين طريق و علي رغم مخالفت شوهرش به طلاق دست يابد. از كلمات "سوء رفتار و يا سوء معاشرت" بر مي آيد كه اين گونه رفتار بايد مستمر باشد. در عرف يكي از مصاديق بارز سوء رفتار ضرب و شتم است.

در بند 4 تبصره ماده 1130 قانون مدني هم آمده است: «ضرب و شتم يا هر گونه سوء رفتار مستمر كه عرفا با توجه به وضعيت زوجه قابل تحمل نباشد.» در اينجا هم به تشخيص دادگاه اگر زوج سوء رفتار مستمر داشته باشد يا ضرب و شتم مستمر داشته باشد، دادگاه به تقاضاي زوجه، شوهر را اجبار به طلاق مي كند.

اما طريقه اثبات آن بر عهده زوجه است بدين صورت است كه مي تواند ضرب و شتم و خشونت مستمر زوج را از طريق اقرار صريح يا ضمني شوهر يا شهادت شهود و يا گرفتن راي محكوميت ضرب و جرح از دادگاه كيفري اثبات نمايد.

بايد توجه داشته باشيد صرف گرفتن برگه از پزشكي قانوني كه حكايت از جراحات يا كبودي يا سرخي داشته باشد دلالت بر سوء رفتار زوج نمي كند. ملاك دادگاه خانواده در اين خصوص راي دادگاه كيفري يا كيفر خواست دادسرا است و نه صرفا برگه اخذ شده از پزشكي قانوني. بسيار ديده شده است كه زني براي ضرب و شتم شوهر به دادسرا شكايت كرده است و بعد از معرفي او به پزشكي قانوني و اخذ برگه مربوطه، پرونده را ادامه نداده است و به همان گزارش پزشكي قانوني بسنده كرده است كه كاملا اشتباه است. مي بايستي پرونده را تا حصول نتيجه و راي دادگاه ادامه داد اگر هم در اين موارد تمايل به گذشت است بهتر است به جاي مختومه كردن پرونده به لحاظ رضايت، از دادسرا تقاضاي ترك تعقيب كنيد كه در صورت تكرار سوء رفتار بتوانيد دوباره ظرف يك سال پرونده را اصطلاحا به جريان بياندازيد.

يكي از روش هاي سوء رفتار و سوء معاشرت زوج، تقاضا از دادگاه براي ارجاع به مددكاري به جهت تحقيق در اين خصوص است. در اين حالت مددكار دادگاه به صورت محسوس و نامحسوس از همسايگان محل زندگي زوجين تحقيق مي كند.

وكيل خانواده متخصص طلاق 09122547699 – 44033677

منبع: طلاق به دليل ضرب و شتمادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)

بي ترديد سخت ترين و مهم ترين پرونده خانوادگي در دستگاه قضا، طلاق از طرف زن است. مي دانيم كه بر طبق قانون مدني و مقررات فقهي، طلاق در اختيار مرد است و زن تنها با داشتن دليل موجه و اثبات آن مي تواند از دادگاه تقاضاي طلاق كند مگر اين كه طلاق توافقي باشد كه از بحث ما خارج است.

به عنوان وكيل كه سال ها تجربه در دعاوي خانوادگي دارد توصيه اكيد مي شود كه دادخواست طلاق از طرف زن را بدون وكيل شروع نكنيد و لااقل در اين خصوص قبل از هر اقدامي با وكيل مجرب طلاق مشورت كنيد. شايد لازم باشد قبل از تقديم دادخواست طلاق به دادگاه خانواده، دادخواست مرتبط ديگري به عنوان مقدمه ثبت شود و تا حصول نتيجه آن، ثبت دادخواست طلاق به تعويق افتد.

خوب است بدانيد كه طلاق از جانب زوجه، پرونده اي 3 مرحله اي محسوب مي شود با اين توضيح كه طرفين (زن و شوهر) مي توانند در صورتي كه حكم دادگاه اول (بدوي) به ضرر آن ها باشد نسبت به آن در فرجه 20 روز تجديد نظر خواهي كنند بديهي است كه پرونده به دادگاه تجديد نظر استان فرستاده مي شود و در ادامه پس از صدور راي توسط شعبه دادگاه تجديد نظر در مهلت 20 روز هر كدام از طرفين كه راي به ضرر او باشد مي تواند فرجام خواهي كند. در اين صورت پرونده به ديوان عالي كشور ارسال مي گردد. باز هم اين همه كار نيست چه بسا كه ديوان از راي دادگاه تجديد نظر نقض بگيرد و يا نقص كند مجددا پرونده دادگاه تجديد نظر اعاده مي شود كه در اين صورت پس از صدور حكم مجدد از سوي شعبه دادگاه تجديد نظر باز هم امكان فرجام خواهي مجدد مهيا است ....

اين مطالب از اين رو گفته شد كه پرونده طلاق در صورت مقاوت زوجين پرونده اي طولاني است و صبر بسيار مي طلبد و اصلا ماهيت آن با عجله سازگار نيست مگر اين كه طلاق غيابي باشد كه زمان كمتري به طول مي انجامد.

اما مراحل دادخواست طلاق از زن از تقديم دادخواست در دفتر خدمات الكترونيك قضايي شروع مي شود و مدارك مورد نياز عقدنامه يا رونوشت، شناسنامه و داشتن شماره ملي است. پس از ثبت دادخواست طلاق از طرف زن، پرونده به شعبه دادگاه خانواده مربوطه ارجاع مي شود. زن مي تواند هم در دادگاه خانواده محل اقامت خود و هم دادگاه خانواده محل اقامت شوهر، دادخواست طلاق بدهد.

وكيل متخصص طلاق 09122547699 – 44033677

منبع: وكالت حق طلاقادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)

گرفتن وكالت در طلاق از مرد به دو روش امكان پذير است يا به صورت شرط ضمن عقد نكاح كه در سند ازدواج درج مي شود و يا به صورت مراجعه به دفترخانه اسناد رسمي و اخذ وكالت در طلاق از زوج.

2- اگر وكالت در طلاق در ضمن عقد نكاح (سند ازدواج) باشد چون به اصطلاح حقوقي عقد ازدواج دائم، عقد لازم است وكالت مذكور قابل عزل نيست به عبارت ديگر مرد (موكل) نمي تواند زن (وكيل) را عزل نمايد.

3- اگر وكالت در طلاق بعد از عقد، و در دفترخانه به زوجه يا شخص ديگري داده شود از سوي مرد قابل عزل است مگر اين كه مدت داشته باشد و تا مدت مشخص مرد حق عزل را از خود ساقط كرده باشد و يا اين كه در ضمن عقد لازمي وكالت اخذ شده باشد. مرسوم است كه در خود وكالت در طلاق، قابليت عزل و يا عدم عزل و يا مدت آن را درج مي كنند.

4- داشتن وكالت طلاق يا همان تعبير عاميانه وكالت حق طلاق از سوي مرد به زن به منزله اين نيست كه مرد ديگر نمي تواند همسرش را طلاق بدهد.

5- مرد مي تواند وكالت در طلاق را به غير از همسرش نيز واگذار نمايد فرض كنيد مردي مقيم خارج از كشور است، و برادرش در ايران از طريق وكالتي كه در سفارت يا كنسولگري ايران در كشور محل اقامت تنظيم كرده، وكالت در طلاق همسرش را مي دهد.

6- هيچ كسي از جمله زن كه از مرد وكالت در طلاق دارد نمي تواند بدون وكيل دادگستري وكالت را اعمال نمايد به عبارت ديگر كسي مي تواند در دادگاه وكالت كند كه وكيل دادگستري باشد. در وكالت در طلاقي كه مثلا زن از شوهر دارد، براي اعمال آن بايد از طريق انتخاب وكيل دادگستري اقدام نمايد در اين راستا زن با وكالت در طلاق به وكيل دادگستري مراجعه مي كند و بر طبق حدود اختيارات وكالتنامه، براي شوهر وكيل انتخاب مي كند و وكيل، وكيل مع الواسطه شوهر مي شود.

7- كامل بودن متن وكالت در طلاق بسيار اهميت دارد و متاسفانه نمونه وكالت در طلاق هاي كه دفاتر اسناد رسمي دارند ناقص هستند. در اين دو نمونه كامل وكالت در طلاق با مهريه و بدون مهريه در اختيار شما گذاشته شده است.

اصطلاحات حق طلاق زوجه و يا حق طلاق زن كه در بين مردم رايج شده است منظور همان وكالت در طلاق است.

نمونه كامل متن وكالت در طلاق بدون مهريه

نمونه كامل متن وكالت در طلاق همراه با مهريه

وكيل براي طلاق 09122547699 - 44033677

 

 

منبع: وكالت در طلاقادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ]
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | قدرت گرفته از : وبلاگدهی آریا  

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبچت رومطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا