وكيل خوب در تهران
 
وكيل پايه يك دادگستري - وكيل خانواده

با توجه به اين كه در قانون حق طلاق در اختيار مرد است امتياز بزرگي براي يك زن است كه از شوهرش وكالت در طلاق (حق طلاق) اخذ نمايد. گرفتن حق طلاق از مرد (دادن حق طلاق به زن) پيچيدگي خاصي ندارد و احتياجي به مدارك ويژه اي به غير از مدارك شناسايي و عقدنامه زوجين نيست اول از همه بايد اين را دانست كه وكالت در طلاق كه عده اي از مردم به آن حق طلاق مي گويند بايد به صورت سند رسمي و در دفترخانه تنظيم شده باشد.

وكالت در طلاقي كه مرد به زن مي دهد به دو صورت است يا در موقع انعقاد عقد نكاح توسط عاقد و با درج در عقدنامه از سوي مرد به زن داده مي شود و يا اين كه پس از عقد، زوجين به دفتر اسناد رسمي كه مي تواند در هر كجاي ايران مراجعه كنند و با دادن اصل عقد نامه، شناسنامه و كارت ملي به سر دفتر از او مي خواهند كه سند وكالت در طلاق تنظيم نمايد.

توصيه مي شود كه زناني كه وكالت در طلاق از همسرانشان مي گيرند كپي برابر اصل شناسنامه و كارت ملي زوج را نيز به انضمام اصل وكالتنامه در اختيار داشته باشند.

اگر اصل وكالتنامه وكالت در طلاق كه به زن داده شده است گم يا پاره شود، نگران نباشيد، مي توانيد با ارائه مدارك شناسايي به همان دفترخانه مراجعه كنيد و رونوشت اخذ نماييد.

آنچه بسيار اهميت دارد متن وكالت در طلاق است متاسفانه بسياري از وكالت در طلاق هاي اخذ شده توسط زنان مخصوصا مواردي كه در ضمن عقد در سند ازدواج داده شده است ناقص است و در عمل و در مقام اعمال آن دچار مشكل مي شوند. در اين نوشته دو لينك گذاشته شده است كه توصيه مي شود هر دو آن ها را به دقت مطالعه كنيد تا اولا اطلاعات كاملي در خصوص وكالت در طلاق يا همان حق طلاق زوجه داشته باشيد و ثانيا متن كامل وكالت در طلاق را در اختيار داشته باشيد.

نمونه كامل متن وكالت در طلاق بدون مهريه

نمونه كامل متن وكالت در طلاق همراه با مهريه

آگاه باشيد كه براي گرفتن طلاق از طريق وكالت در طلاق بايد به وكيل دادگستري براي اعمال آن مراجعه كرد.

مراحل طلاق از طريق وكالت در طلاق

اگر سوالي در خصوص وكالت حق طلاق زوجه داشتيد و يا براي اعمال آن نيازمند وكيل و يا مشاوره حقوقي مي باشيد با ما تماس بگيريد.

 

منبع: وكالت حق طلاق

 ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۱۴ تير ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)

همچنان كه از اسم دادگاه خانواده بر مي آيد، دادگاه خانواده دادگاهي است كه قوه قضاييه به جهت رسيدگي به اختلافات مرتبط با امور خانواده تاسيس كرده است.

به موجب قانون حمايت خانواده مصوب 1391 قوه قضاييه مكلف است در هر حوزه قضايي به تعداد كافي شعبه دادگاه خانواده تشكيل دهد. اما در شهر هاي بسيار كوچك كه دادگاه خانواده تشكيل نشده است دادگاه مستقر در آن حوزه به امور مربوط به دعاوي خانوده رسيدگي مي كند اما در خصوص پرونده هاي اصل نكاح و انحلال آن، به نزديك ترين دادگاه خانواده ارجاع مي شود.

بر طبق قانون مذكور وجود قاضي مشاور زن علاوه بر قاضي رسيدگي كننده پيش بيني شده است قضات دادگاه خانواده مي بايستي متاهل و حداقل چهار سال سابقه خدمت قضايي داشته باشند.

موارد هجده گانه صلاحيت دعاوي دادگاه خانواده به شرح ذيل است:

1- نامزدي و خسارات ناشي از برهم زدن آن

2- نكاح دائم، موقت و اذن در نكاح

3- شروط ضمن عقد نكاح

4- ازدواج مجدد

5- جهيزيه

6- مهريه

7- نفقه زوجه و اجرت المثل ايام زوجيت

8- تمكين و نشوز

9- طلاق، رجوع، فسخ و انفساخ نكاح، بذل مدت و انقضاي آن

10- حضانت و ملاقات طفل

11- نسب

12- رشد، حجر و رفع آن

13- ولايت قهري، قيمومت، امور مربوط به ناظر و امين اموال محجوران و وصايت در امور مربوط به آنان

14- نفقه اقارب

15- امور راجع به غايب مفقود الاثر

16- سرپرستي كودكان بي سرپرست

17- اهداي جنين

18- تغيير جنسيت

در رسيدگي به پرونده هاي خانواده (موارد مذكور) دادگاه خانواده محل اقامت زن (زوجه) و محل اقامت خوانده هر دو صالح به رسيدگي مي باشند به عنوان مثال زني كه مقيم تهران است مي تواند به طرفيت شوهر كه مقيم شيراز است در دادگاه خانواده تهران دادخواست بدهد و هم مي تواند در دادگاه شيراز دادخواست خود را تقديم دادگاه كند.

دادگاه خانواده در تهران:

تهران به دليل وسعت و جمعيت آن دادگاه هاي خانواده متفاوت دارد و هر دادگاه خانواده اي كه نزديك به نشاني اعلامي زوجه باشد صالح به رسيدگي مي باشد با توجه به اين كه نشاني زن در كدام منطقه شهرداري واقع شده باشد به دادگاه خانواده مربوط به آن پرونده ارجاع مي شود.

نشاني دادگاه هاي خانواده تهران:

1- مجتمع قضايي خانواده 1
مناطق شهرداري: 10-11-12-14-15-16-17-18-19
نشاني: اتوبان شهيد محلاتي، نبرد جنوبي، جنب آتش نشاني و شهرداري
تلفن: 8- 33009113 و 33009129

2- مجتمع قضايي خانواده 2
مناطق شهرداري: 1-2-3-6
نشاني: ضلع شمال شرقي ميدان ونك
تلفن: 88773624 و 88773621

3- مجتمع قضايي شهيد صدر
مناطق شهرداري: 7
نشاني: خيابان شهيد مطهري، خيابان ميرعماد

4- مجتمع قضايي شهيد باهنر
مناطق شهرداري: 4-8-13
آدرس: فلكه چهارم تهران پارس

5- مجتمع قضايي شهيد مفتح
مناطق شهرداري: 5-9-21-22
آدرس: شهر زيبا، خ مخابرات، ميدان الغدير، پشت كانون اصلاح و تربيت

6- مجتمع قضايي شهيد مطهري
مناطق شهرداري: 18
آدرس: يافت آباد، م معلم، جنب خ حيدري شمالي

نكته: براي ثبت هر نوع دادخواستي در امور خانواده مي بايستي در ايتدا به دفتر خدمات الكترونيك قضايي مراجعه كرد.

نكته: براي پرونده هاي مطالبه نفقه فرزند يا مطالبه نفقه معوقه توصيه مي شود مستقيما به شوراي حل اختلاف مراجعه شود.

وكيل خانواده در تهران 09122547699 – 44033677

 

 

منبع: دادگاه خانوادهادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۱۴ تير ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)

امروزه بر كمتر كسي است پوشيده است كه دقت، پشتكار و مسئوليت پذيري خانم ها در انجام امور محوله اگر بيشتر از آقايان نباشد كمتر نيست. وكالت نيز از اين قاعده مستثني نيست. در گروه وكلاي پارساي كه جمعي از وكلاي پايه يك با تجربه خانم و آقا گرد هم آمده اند پرونده هاي مربوط به طلاق توافقي، طلاق از طرف زوجه و طلاق از طرف زوج عمدتا توسط وكيل مجرب خانم انجام مي شود. وكلاي خانمي كه سال ها تجربه در زمينه پرونده هاي خانوادگي دارند و در كمترين زمان كه دستگاه قضايي اقتضاي آن را داشته باشد و با بهترين كيفيت پرونده ها را به سر انجام مي رسانند.

در اين وبلاگ سعي شده است اطلاعات كافي و لازم در خصوص طلاق توافقي در اختيار موكلين و خوانندگان قرار گيرد. مشاوره تلفني براي طلاق توافقي توسط وكلاي خانم و آقا رايگان است. براي دانستن مطالب بيشتر و گرفتن مشاوره در زمينه سوالات حقوقي مرتبط با خانواده همه روزه به غير از ايام تعطيل مي توانيد با شماره تلفن هاي دفتر تماس بگيريد.

مراحل درخواست طلاق توافقي توسط وكيل خانم در تهران بدون حضور موكل (زوجين) با بهترين شرايط انجام مي شود اما بايد توجه داشت كه اگر كسي تمايل به دانستن وكيل مجرب آقا براي طلاق داشته باشد مراحل طلاق توسط وكيل آقا براي ايشان انجام مي شود.

وكيل زن براي طلاق 44033677 – 09122547699

 

منبع: وكيل خانم براي طلاق توافقي

 

 ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۱۴ تير ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)
بر طبق ماده 29 قانون حمايت خانواده، دادگاه مكلف است در بررسي پرونده طلاق از هر نوع كه باشد حتي توافقي نسبت به حضانت فرزندان نيز تعيين تكليف كند. بر طبق قوانين جاري كشور، رويه دادگاه ها، حضانت در خصوص فرزند دختر بالاي 9 سال تمام و پسر بالاي 15 سال تمام مصداق ندارد و دادگاه به آن ورود پيدا نمي كند. با اين توضيح، اگر زوجيني كه قصد طلاق توافقي دارند فرزنداني كمتر از آنچه گفته شد داشته باشند مي بايستي با توافق مشخص كنند كه حضانت فرزند يا فرزندان با پدر است يا مادر و طرف ديگر چقدر حق ملاقات دارد، همچنين بايد مشخص گردد كه نفقه بر عهده كيست و ميزان آن به چه ميزان است. آنچه در قانون به عنوان پيش فرض آمده اين است كه حضانت فرزند دختر و پسر تا پايان 7 سالگي با مادر است و بعد از آن با پدر مي باشد.
آنچه از قانون حمايت خانواده و قانون مدني بر مي آيد اين است كه دادگاه در تعيين حضانت بايستي به مصلحت فرزند نظر داشته باشد اما در طلاق توافقي دادگاه ها به اين موضوع با توجه به توافق زوجين ورود پيدا نمي كنند و آن ها مي توانند به سادگي و با تفاهم حضانت را مشخص كنند. نفقه فرزند هم بر طبق قانون از تكاليف پدر است مگر اين كه زن و شوهر توافقي به غير از اين داشته باشند.
توجه داشته باشيد توافق زوجين مبني بر اين كه حضانت بر عهده چه كسي باشد به اين معنا نيست كه ديگر هيچ وقت نمي توان حضانت را باز پس گرفت. بعد از طلاق اگر به هر دليل قانوني و موجه طرف ديگر كه حضانت بر عهده او قرار نگرفته، ثابت كند كه سلامت جسماني، روحي و تربيتي فرزند در خطر است و طرف مقابل صلاحيت نگهداري فرزند را ندارد مي تواند از دادگاه تقاضاي سلب حضانت كند.
در پرونده هاي طلاق توافقي از حضانت دائم فرزندان بسيار سوال پرسيده مي شود به ويژه خانم ها كه در جايگاه مادري تمايل دارند حضانت دائم با ايشان باشد. در اين خصوص بايد با همسر (شوهر) توافق شده باشد كه حتي بعد از 7 سال هم حضانت با مادر باشد ولي همانطور كه گفته شد در صورت اثبات عدم صلاحيت مادر در آينده حضانت از او سلب خواهد شد.
بحث مهمي كه مطرح است ماده 1170 قانون مدني است بر طبق اين ماده اگر زن ازدواج مجدد كند حضانت به پدر باز مي گردد و سلب حضانت مي شود البته بايد توجه داشت كه اين ماده قانوني، قاعده امري نيست و طرفين مي توانند در خصوص آن با هم توافق كنند.
گروه وكلاي پارساي با توجه به تجربه فراوان در مورد پرونده هاي خانوادگي خصوصا طلاق توافقي آماده خدمات وكالت و مشاوره تخصصي به موكلين و مراجعين مي باشند.
طلاق توافقي توسط وكيل 09122547699 – 44033677

 

منبع: حضانت توافقي و طلاق توافقيادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۱۴ تير ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)

بر طبق ماده 1 آيين نامه تعرفه حق الوكاله و هزينه سفر وكلاي دادگستري مصوب 1385 و همچنين ماده 19 لايحه استقلال كانون وكلاي دادگستري مصوب 1323، قرارداد حق الوكاله بين وكيل و موكل معتبر است. لذا هر آنچه وكيل و موكل در خصوص حق الوكاله توافق كنند ملاك عمل و معتبر مي باشد. طلاق توافقي هم از اين قاعده مستثناء نيست و هر آنچه بين وكيل طلاق توافقي و موكل توافق مي شود مبنا آن است از اين روست كه ممكن است هر وكيل يا موسسه حقوقي قيمتي خاص خود را براي هر پرونده و طلاق توافقي اعلام كند.
گروه وكلاي پارساي با توجه به اين كه به صورت تخصصي توسط وكلاي خانم و آقا بيش از يك دهه است كه بر امور خانواده (وكيل خانواده) تمركز دارد و پرونده هاي متعدد و زيادي در اين خصوص به ما مراجعه مي كنند. دستمزد وكيل براي طلاق توافقي را نازلترين قيمت تعيين كرده است و در كمترين زمان ممكن كه رويه دستگاه قضايي اجازه بدهد كار را به انجام مي رسانند. براي اطلاع از هزينه وكيل براي طلاق توافقي (حق الوكاله طلاق توافقي) و هزينه هاي طلاق توافقي با ما تماس بگيريد.

توصيه مي شود براي اطلاعات كامل در خصوص طلاق توافقي به لينك توضيحات كامل طلاق توافقي مراجعه شود و براي دانستن مزاياي داشتن وكيل براي طلاق توافقي به اين لينك و همچنين اطلاع از زمان انجام طلاق توافقي به اين لينك مراجعه نماييد.
اگر به دنبال وكيل ارزان براي طلاق هستيد و همچنين براي دانستن مراحل طلاق توافقي با وكيل و قيمت وكيل براي طلاق توافقي با ما تماس بگيريد.
مشاوره حقوقي طلاق توافقي رايگان است.

وكيل براي طلاق توافقي 09122547699

 

منبع: حق الوكاله وكيل براي طلاق توافقي

 ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۷ تير ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)

همانطور كه از محتويات سايت گروه وكلاي پارساي مشخص است يكي از زمينه هاي تخصصي فعاليت ما حقوق خانواده و دعاوي خانوادگي است. دعاوي مثل طلاق از جانب زوج، طلاق از جانب زوجه، طلاق توافقي، تمكين، مطالبه نفقه، مطالبه اجرت المثل، حضانت، سلب حضانت، ملاقات فرزند، فسخ نكاح، نفي ولد و ... .

دفتر وكلاي پارساي واقع در تهران، صادقيه، آيت اله كاشاني، نرسيده به مهران، پلاك 91 ساختمان مهر طبقه 4 واحد 13 مي باشد. براي اخذ مشاوره حقوقي خانواده مي توانيد به غير از ايام تعطيل و پنج شنبه ها با تلفن هاي دفتر 44033677 و 44963487 تماس حاصل كرده تا وقت ملاقات حضوري براي شما تعيين گردد.

مشاوره حضوري رايگان نيست و براي آن حق المشاوره دريافت مي شود اما به جهت سهولت، عزيزان ساكن در تهران و حومه مي توانند با تلفن هاي مذكور در ساعات كاري دفتر (10 صبح الي 19 عصر) تماس حاصل كرده و مشاوره حقوقي رايگان دريافت كنند.

با توجه به كثرت مراجعات و تلفن ها فقط امكان پاسخگويي براي هر نفر يك سوال به صورت تلفني ميسر مي باشد و از پاسخگويي به تلفن هاي شهرستان معذوريم.

شماره تلفن وكيل خانواده 44033677 – 44963487

شماره موبايل وكيل خانواده 09122547699

 

 

منبع: وكيل براي طلاق توافقيادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۷ تير ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)

پس از تصميم زن و شوهر بر جدايي و توافق در مورد جزئيات آن يعني مهريه، حضانت، نفقه و اجرت المثل، يا مي توانيد به وكيل طلاق توافقي براي دادن وكالت مراجعه كنند كه در اين صورت بدون حضور زوجين تمام مراحل طلاق انجام خواهد شد و زوجين مي بايستي اصل عقدنامه يا رونوشت، اصل شناسنامه ها و كپي كارت ملي را به وكيل تحويل دهند و اگر به هر دليل تمايل به گرفتن وكيل نداشته باشيد با در دست داشتن مدارك مذكور و بدون نياز حضور والدين، به دفتر خدمات الكترونيك قضايي مراجعه مي كنيد و دادخواست مربوطه (طلاق توافقي) را ثبت مي كنيد و ...

اگر عقدنامه در دسترس نيست يكي از زوجين مي تواند با شناسنامه خود به دفترخانه اي كه ازدواج كرده اند مراجعه كند و تقاضاي اخذ رونوشت كند. همين رونوشت براي طلاق توافقي كفايت مي كند.

اگر شناسنامه يكي از زوجين در دسترس نباشد ولي كپي آن موجود باشد طي مراحل طلاق توافقي با وكيل امكان پذير است.

طلاق توافقي اولين و بهترين راه حل براي حل مشكلات و اختلافات زناشويي نيست براي حفظ كانون خانواده و بر طرف كردن مشكلات از طريق مشورت با با تجربه ها، بزرگترها و مشاوران خانواده تلاش كنيم.

مدارك لازم براي طلاق توافقي در دوران عقد هم همان مدارك مذكور است.

تماس: 09122547699 - 44033677

 

 

منبع: مدارك لازم براي طلاق توافقيادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۷ تير ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)

در اين مختصر سعي شده است در بهترين و كوتاه ترين جملات، مراحل طلاق از طرف مرد توضيح داده شود.

1- بر طبق ماده 1133 قانون مدني اختيار طلاق با مرد است و اوست كه مي تواند حتي بدون دليل موجه، دادخواست طلاق به طرفيت همسر تقديم دادگاه كند.

2- سوال مي شود كه آيا عدم رضايت زن (زوجه) تاثيري در پرونده روند طلاق از جانب مرد دارد؟جواب منفي است به اين توضيح كه عدم رضايت و موافقت زن تنها مي تواند پروسه طلاق از جانب مرد را طولاني كند ولي امكان جلوگيري از صدور حكم طلاق را ندارد.

3- رأيي كه دادگاه پس از دادخواست طلاق از طرف مرد صادر مي كند گوهي عدم امكان سازش نام دارد و مرد 3 ماه فرصت دارد تا براي اجراي راي دادگاه و ثبت طلاق به دفترخانه طلاق مراجعه كند در غير اين صورت راي صادره از درجه اعتبار ساقط مي شود.

4- پرونده طلاق چه خواهان آن مرد باشد چه زن، در صورت اعتراض پرونده اي سه مرحله اي است يعني دادگاه بدوي، دادگاه تجديد نظر استان و ديوان عالي كشور كه با اعتراض زن حتي اگر اعتراض غير موجه باشد، روند طلاق تا يك سال نيز به طول مي انجامد لذا مدت زمان طلاق از طرف مرد بستگي كامل به اعتراض طرفين خصوصا زن دارد كه ممكن است از 3 ماه تا 1 سال به طول بيانجامد.

5- در هر طلاقي مثل طلاق توافقي، طلاق از جانب مرد يا طلاق از جانب زن، بر طبق ماده 29 قانون حمايت خانواده قاضي دادگاه خانواده مكلف است نسبت به مهريه، اجرت المثل، نفقه و حضانت فرزندان، ملاقات و نفقه آن ها تعيين تكليف كند.

6- در مراحل پرونده طلاق از طرف مرد، دادگاه مكلف است كه به هر يك زوجين ابلاغ فرستاده و با درج مهلت از آن ها بخواهد كه داور معرفي كنند.

7- در هيچ فرضي حتي اگر راي غيابي باشد در طلاق از طرف مرد، مهريه زن از بين نمي رود فقط اگر بين زوجين نزديكي واقع نشده باشد مهريه در هنگام طلاق نصف مي گردد.

8- نوع طلاقي كه مرد درخواست كننده آن باشد رجعي است يعني در مدت حدود 3 ماه عده مرد مي تواند به زن رجوع كند و طلاق از بين مي رود مگر اين كه زن دوشيزه (باكره) يا يائسه باشد كه در اين موارد طلاق بائن است و امكان رجوع وجود ندارد.

9- مستفاد از قانون حمايت خانواده جديد و نسخ عمده مواد قانوني قانون اصلاح از مقررات مربوط به طلاق در حال حاضر امكان جمع شرط نصف اموال (شرط تنصيف) با اجرت المثل وجود دارد.

10- براي اين كه بدانيد نحله چيست و در چه مواردي در صورت درخواست طلاق از طرف مرد به زن تعلق مي گيرد به اين لينك مراجعه نماييد.

11- اگر مردي شرط تنصيف مندرج در عقدنامه هاي چاپي را امضاء كرده باشد علاوه بر مهريه در هنگام طلاق به درخواست خودش، بايد تا نصف اموال موجودي را كه در ايام زناشويي به دست آورده يا معادل آن را به زوجه واگذار نمايد. براي داشتن اطلاعات كامل در خصوص شرط تنصيف اموال توصيه مي شود به اين لينك مراجعه نماييد.

12- در صورتي كه مرد وكيل داشته باشد تمامي مراحل طلاق توسط وكيل و بدون حضور موكل (زوج) انجام خواهد شد.

13- اگر مرد مهريه را پرداخت نكرده باشد و قبلا توسط دادگاه در خصوص راي صادر نشده باشد در حكم طلاق دادگاه ذكر مي شود كه ثبت طلاق موكل به پرداخت حقوق مالي زوجه از جمله مهريه است حال اگر مهريه عند الاستطاعه باشد پرداخت آن منوط به اثبات استطاعت مالي زوج از سوي زوجه است.

14- اگر مهريه عند المطالبه باشد و قبلا از سوي دادگاه تقسيط نشده باشد مرد مي تواند پس از قطعيت حكم طلاق دادخواست اعسار از پرداخت دفعي مهريه مندرج در دادنامه طلاق (گواهي عدم امكان سازش) را تقديم دادگاه صادر كننده راي طلاق كند. دادگاه پس از تشكيل جلسه و دعوت از طرفين و استماع اظهارات زن و شوهر و شهادت شهود در خصوص اعسار مرد تصميم گيري مي كند.

15- حضانت فرزندان و نيز نفقه آن ها بر طبق قانون و مصلحت طفل توسط دادگاه تعيين مي شود.

16- اثبات رابطه نامشروع زوجه يا ساير تخلفات وي از وظايف زناشويي ارتباطي به مهريه ندارد.

17- در اثناي سيدگي به پرونده طلاق از طرف مرد، زوجين توافق بر سر جدايي و مسائل مرتبط به ان حاصل كنند مي توان پرونده را با درخواست طرفين تبديل به طلاق توافقي كرد.

18- اگر قبلا راي در خصوص اجرت المثل ايام زوجيت صادر نشده باشد، دادگاه رسيدگي كننده به طلاق از طرف مرد، با تعيين كارشناس اجرت المثل ايام زوجيت زن را تعيين مي كند و در ضمن حكم طلاق مرد را موظف به پرداخت آن مي كند.

وكيل متخصص طلاق 09122547699 – 44033677

 

 

منبع: مدت زمان طلاق از طرف مردادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۷ تير ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)

هر كاري را كه شخصي بتواند خود انجام دهد مي تواند اعمال و انجام آن را به ديگري وكالت دهد. ازدواج و طلاق نيز اينگونه است. اگر توجه كرده باشيد در موقع خواندن صيغه عقد نكاح، عاقد از زوجين وكالت مي گيرد براي خواندن صيغه محرميت و صيغه عقد دائم يا موقت، در حالي كه خود زوجين مي توانند بدون عاقد هم – كه در واقع وكيل است - صيغه مربوطه را بخوانند ولي انجام آن را به ديگري وكالت مي دهند.

در طلاق نيز زوجين مي توانند به ديگري در اين خصوص وكالت دهند. آنچه رايج است وكالت طلاق به زوجه است با توجه به اين كه اختيار طلاق از امتيازاتي است كه شرع و قانون به مرد داده است او مي تواند اعمال آن را به ديگري و لو زوجه وكالت دهد. نحوه گرفتن وكالت به دو صورت است يا مي بايستي در هنگام عقد به عنوان شرط ضمن عقد در سند ازدواج قيد گردد و يا بعد از عقد در كشورمان به دفتر اسناد رسمي مراجعه كرد و در خارج از كشور به سفارت ايران در كشور محل اقامت براي تنظيم اعطاي آن مراجعه كرد.

وكالت عقدي است جايز بدين معني كه هر كدام از وكيل و موكل مي توانند به اختيار آن را بر هم بزنند. وكالت در طلاق زوجه نيز اينچنين است مگر اين كه در ضمن عقد لازمي وكالت شرط شده باشد مثل شرط وكالت طلاق در ضمن عقد و مندرج در سند ازدواج و يا اين كه عدم عزل وكيل در ضمن عقد لازمي شرط شده باشد وكالت در طلاق هاي تنظيم سند در دفاتر اسناد رسمي غالبا اينگونه است، اگر زوجين تمايل داشته باشند كه وكالت طلاق بلاعزل باشد، اصطلاحا در وكالت نامه نوشته مي شود حق عزل وكيل ضمن عقد خارج لازم اسقاط شده است. اين وكالت در طلاق تنظيم شده در دفتر اسناد رسمي در اصطلاح عاميانه به حق طلاق محضري شهرت پيدا كرده است.

در صورت وجود وكالت زن در طلاق، ديگر نيازي به حضور شوهر (موكل) نيست فقط با توجه به اين كه با وكالت مدني (وكالت حق طلاق) زوجه به شخصه نمي تواند از جانب شوهر در دادگاه براي طلاق توافقي حضور پيدا كند. مي بايستي با وكالت خود با توجه به حدود اختيارات مندرج در وكالتنامه براي شوهر وكيل انتخاب نمايد.

وكيل طلاق 09122547699 - 44033677

 

منبع: حق طلاق محضريادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۷ تير ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)

امروزه بسياري از هموطنان به دلايل خاص خود به صورت دائم يا موقت در كشور هاي خارجي اقامت دارند ولي بديهي است كه عمده آن ها علقه فراوان به وطنانشان دارند و وابستگي هاي مالي و عاطفي بسيار وجود دارد. عده كثيري از ايرانيان مقيم خارج، داراي همسر ايراني هستند كه يا در ايران ازدواج كرده و به خارج از كشور رفته اند و يا اين كه در كشور محل اقامت ازدواج ايراني كرده اند كه ممكن است دچار اختلافات خانوادگي شوند و به دليل دوري از ايران امكان مراجعه به دادگاه يا احقاق حق را نداشته باشند.

در اين راستا وكلاي گروه پارساي با سال ها تجربه در زمينه دعاوي خانوادگي خاصه خدمات ويژه به ايرانيان مقيم خارج آمادگي كامل براي قبول وكالت در اين خصوص دارند.

توصيه مي شود در صورت نياز مشاوره حقوقي با ما تماس بگيريد تا راهنمايي هاي اوليه انجام شود، در صورت لزوم و تمايل، وكالت شما عزيزان را در ايران در پرونده هاي چون طلاق توافقيطلاق با داشتن حق طلاق (وكالت در طلاق)طلاق از طرف مردطلاق از طرف زنتمكين – ممنوع الخروجي – رفع ممنوع الخروجي – حضانت فرزندان و ... به عهده بگيريم.

شايان ذكر است كه وكلاي فقط دعاوي مربوط به تهران و شهرهاي حومه را براي وكالت قبول مي كنند.

(وكيل در ايران وكيل در تهران) 09122547699 – 44033677

Vakil dar iran – vakil dar Tehran – talagh – xghr - vakil talagh - vakil iran -

 

منبع: وكيل ايرانيان مقيم خارج از كشورادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ]
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | قدرت گرفته از : وبلاگدهی آریا  

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبچت رومطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا