وكيل خوب در تهران
 
وكيل پايه يك دادگستري - وكيل خانواده

قبل از ورود به جواب سوال توصيه مي شود مطلبي تحت عنوان همه چيز در خصوص اعسار از پرداخت مهريه (قسط بندي مهريه) را كه به طور كامل و به تفصيل در خصوص اعسار از پرداخت مهريه توضيح داده شده است را مطالعه نماييد.

يكي از متداولترين سوالاتي كه از وكيل خانواده مي شود در مورد مهريه و به ويژه اعسار و پيش قسط است. سوال مي شود كه پيش پرداخت مهريه چقدر است؟

در قوانين مرتبط با مهريه و اعسار، ميزاني براي قسط و اقساط مهريه مشخص نشده است حتي ملاكي هم براي آن ارائه نشده است و تماما اختيار تعيين آن به قاضي رسيدگي كننده محول شده است. اين قاضي است كه با توجه به مهريه و ميزان آن، شرايط مالي زوج و دفاعيات زوجه، پيش پرداخت و اقساط را تعيين مي كند. بنابراين مبلغ اقساط مهريه يا همان ميزان اقساط مهريه براي همه يكسان نيست و در هر پرونده اي و در هر شعبه اي، قاضي دادگاه خانواده به صورت موردي تصميم گيري مي كند. بديهي است كه راي اعسار از پرداخت مهريه ظرف 20 روز در دادگاه تجديد نظر استان، امكان تجديد نظر خواهي و اعتراض وجود دارد.

عده اي اصرار دارند كه شما بگوييد حداقل پيش قسط مهريه به چه ميزان است و جواب داده شد كه ملاك و معياري براي آن وجود ندارد و از مواردي است كه در اختيار قاضي دادگاه است.

توجه داشته باشيد كه عدم پرداخت پيش قسط مهريه و همچنين ادعاي عدم توانايي پرداخت پيش قسط مهريه در صورتي كه در دادگاه پذيرفته نشود، موجب صدور حكم جلب زوج خواهد شد.

شايان ذكر نپرداختن مهريه تا 110 سكه تمام بهار آزادي يا معادل آن با شرايطي كه در قانون نحوه اجراي محكوميت هاي مالي آمده است از موجبات صدور حكم جلب شوهر خواهد بود و نسبت به مازاد آن حتي در صورت تقسيط توسط دادگاه، در صورت نپرداختن اقساط امكان جلب شوهر وجود ندارد.

پيش قسط مهريه در طلاق زوج از موارد مذكور مستثني نيست اما با اين توضيح كه اگر قبل از طلاق مهريه توسط زوجه مطالبه شده باشد (چه از طريق دادگاه و چه از طريق اجراي ثبت) و متعاقبا توسط زوج دادخواست اعسار داده شده باشد و حكم قطعي در خصوص وضعيت اعسار زوج صادر شده باشد با همان شرايط و با دادن دادخواست طلاق از جانب زوج، امكان طلاق زوجه وجود دارد. ولي اگر زن درخواست مهريه نكرده باشد و مردي دادخواست يك طرفه طلاق تقديم دادگاه كرده باشد و بعد از صدور حكم قطعي طلاق، مدعي عدم توانايي پرداخت كل مهريه را داشته باشد مي بايستي دادخواست اعسار از پرداخت مهريه را تقديم دادگاه كند. در اين رويه دادگاه ها كاملا سختگيرانه است اولا بعضي از شعب اعسار زوج را وقتي دادخواست طلاق داده باشد را نمي پذيرند ثانيا شعبي هم كه مي پذيرند معمولا پيش پرداخت سنگين تري براي زوج در نظر مي گيرند.

توصيه مي شود براي اطلاعات كامل تر در خصوص درخواست طلاق از جانب مرد مطلب مراحل طلاق از طرف مرد را مطالعه نماييد.

وكيل خانواده خوب در تهران 09122547699 - 44033677

 

 

منبع: پيش قسط مهريه چقدر است؟ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۲۸ تير ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)

در طلاق توافقي زوجين الزام قانوني براي استفاده از وكيل ندارند و مي توانند بدون حضور وكيل نياز مراحل طلاق توافقي را بدون وكيل طي كنند اما وكالت به وكيل به جهت طلاق توافقي مزايايي براي موكل و حتي طرف مقابل دارد. اول اين كه چون نياز به حضور ايشان نيست لطمه شغلي و يا حيثيتي - كه احيانا ممكن است براي بعضي از افراد در اثر حضور در دادگاه خانواده متحمل باشد – به موكل وارد نمي آيد ثانيا اضطراب - تنش و جر و بحث زوجين در شرف طلاق كاهش مي يابد ثانيا داشتن وكيل در كيفيت كار و حفظ حقوق موكل و مدت زمان انجام طلاق توافقي كاملا تاثير گذار است. در عين حال داشتن وكيل امري صد در صد اختياري است.

2- براي درخواست طلاق بايد كجا رفت؟ زوجين متقاضي جدايي از طريق طلاق توافقي در صورت نداشتن وكيل، بايد به دفتر خدمات الكترونيك قضايي همراه با شناسنامه، عقدنامه و كارت ملي (مدارك براي طلاق توافقي) مراجعه كنند و درخواست طلاق توافقي را ثبت و امضاء كنند. پس از ارجاع شعبه درخواست شعبه دادگاه زوجين مي بايستي به شعبه مربوط مراجعه كنند تا پس از انجام مشاوره دادگاه كه اجباري است نزد قاضي حاضر شده و صورتجلسه دادگاه را امضاء نمايند. زوجين هر توافقي كه با هم در مورد طلاق توافقي داشته باشند به دادگاه اعلام مي كنند.

3- پس از صدور راي طلاق توافقي و اخذ قطعيت، زوجين 3 ماه مهلت براي مراجعه به دفتر طلاق و ثبت رسمي دارند.

در دادگاه هاي تهران زوجه اي كه دوشيزه باشد معرفي به پزشكي قانوني مي شود. اگر زوجه دوشيزه نباشد و يائسه نيز نشده باشد اخذ گواهي بارداري يا عدم آن به جهت ثبت طلاق الزامي است.

مهريه، حضانت فرزندان ملاقات و نفقه آن ها، نفقه زوجه و اجرت المثل، جهيزيه همگي وابسته به توافق زوجين است و راي دادگاه بر اين اساس صادر مي شود.

در هيچ يك از مراحل طلاق توافقي چه با وكيل و چه بدون آن الزام قانوني براي حضور يا اجازه والدين زوجين نيست حتي اگر زوجه دوشيزه باشد.

مشاوره تلفني طلاق توافقي رايگان است لذا اگر سوالاتي در اين خصوص داشتيد با ما تماس بگيريد.

وكيل طلاق توافقي 09122547699 – 44033677

 

منبع: طلاق توافقي چگونه انجام مي شود؟ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۲۸ تير ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)

با توجه به اين كه زن و شوهر در مورد طلاق، موارد مالي و غير مالي مرتبط با زوجيت با يكديگر توافق دارند، نيازمند رسيدگي طولاني و با وسواس در دادگاه نمي باشد و دادگاه هاي خانواده معمولا موضعي سهل گيرانه در اين خصوص دارند اما مدت زمان طلاق توافقي با توجه به آنچه كه گفته شد بسيار كم است ولي رويه دادگاه هاي شهر هاي مختلف ايران يكسان نيست و زمان قطعي را در اين مورد نمي توان پيش بيني كرد. در شهر تهران نيز مجتمع هاي قضايي مختلف و شعبه هاي متفاوت دادگاه خانواده مشي مخصوص به خود را دارند ولي در حال حاضر در اكثر شعبه هاي خانواده تهران روند طلاق توافقي از ابتدا يعني ثبت دادخواست در دفتر خدمات الكترونيك قضايي تا صدور راي (گواهي عدم امكان سازش) كمتر از يك هفته و معمولا 3 الي 4 روز توسط وكيل انجام مي پذيرد. اگر زن و شوهر بدون داشتن وكيل بخواهند مراحل طلاق توافقي را انجام دهند از يك هفته الي ده روز طول مي كشد.

اما در مقام پاسخ به اين سوال كه طلاق توافقي چه مدت طول مي كشد جزئياتي نيز موثر است مثلا خوب است كه بدانيد معمولا از بيست و پنجم هر ماه تا اول ماه بعد، دادخواست طلاق توافقي و يا هر دادخواست ديگري ثبت شود، به دليل آماري كه هر شعبه بايد ارائه كند پرونده ارجاع نمي شود. بنابراين مدت زمان طلاق توافقي اگر دادخواست در پنج روز آخر ماه ثبت گردد طولاني تر مي شود.

در مورد پرونده هاي طلاق توافقي كه زن و شوهر دارد بعضي از شعب حساسيت بيشتر نشان مي دهند و در بيشتر شعبه هاي خانواده تهران مرسوم است كه از دفترخانه اي كه وكالت در طلاق اخذ شده است در خصوص صحت و سقم آن و مدت اعتبار استعلام مي شود البته اين استعلام دستي است به اين صورت كه اگر دفترخانه مورد نظر همان شهر باشد مي توان در يك روز با مراجعه به دفترخانه جواب استعلام دادگاه را اخذ كرد اما اگر دفتر خانه اي كه وكالت در طلاق از آن جا گرفته شده است در شهر ديگر باشد بديهي است كه و صدور راي بيشتر طول مي كشد مگر اين كه ضمن عقد نكاح يعني در سند ازدواج درج شده باشد كه در اين حالت نيازي به استعلام نيست.

اما متاسفانه بعضي از وكالت هاي در طلاق به ويژه آن هايي كه ضمن عقد و در سند ازدواج از شوهر اخذ شده است داراي نواقصي است و مهم ترين آن ها كه مرتبط با اين بحث طلاق توافقي چند روز طول ميكشد اين است زن از شوهر در وكالت در طلاق در اسقاط حق تجديد نظر و فرجام خواهي را ندارد. بعضي از شعب خانواده در اين مورد حساسيت ويژه نشان مي دهند و اگر در وكالتنامه عبارت مذكور وجود نداشته باشد راي صادر مي گردد ولي قطعيت آن موكول به 44 روز بعد خواهد شد يعني اين كه امكان ثبت طلاق در اين مدت ميسر نمي باشد.

به نظر مي رسد كساني كه در پي دانستن اين هستند كه توسط وكيل طلاق توافقي چند روز طول ميكشه؟، جواب خود را دريافت كرده باشند.

09122547699 - 44033677

 

منبع: طلاق توافقي چقدر طول مي كشدادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۲۱ تير ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)

پس از تصميم زن و شوهر بر جدايي و توافق در مورد جزئيات آن يعني مهريه، حضانت، نفقه و اجرت المثل، يا مي توانيد به وكيل طلاق توافقي براي دادن وكالت مراجعه كنند كه در اين صورت بدون حضور زوجين تمام مراحل طلاق انجام خواهد شد و زوجين مي بايستي اصل عقدنامه يا رونوشت، اصل شناسنامه ها و كپي كارت ملي را به وكيل تحويل دهند و اگر به هر دليل تمايل به گرفتن وكيل نداشته باشيد با در دست داشتن مدارك مذكور و بدون نياز حضور والدين، به دفتر خدمات الكترونيك قضايي مراجعه مي كنيد و دادخواست مربوطه (طلاق توافقي) را ثبت مي كنيد و ...

اگر عقدنامه در دسترس نيست يكي از زوجين مي تواند با شناسنامه خود به دفترخانه اي كه ازدواج كرده اند مراجعه كند و تقاضاي اخذ رونوشت كند. همين رونوشت براي طلاق توافقي كفايت مي كند.

اگر شناسنامه يكي از زوجين در دسترس نباشد ولي كپي آن موجود باشد طي مراحل طلاق توافقي با وكيل امكان پذير است.

طلاق توافقي اولين و بهترين راه حل براي حل مشكلات و اختلافات زناشويي نيست براي حفظ كانون خانواده و بر طرف كردن مشكلات از طريق مشورت با با تجربه ها، بزرگترها و مشاوران خانواده تلاش كنيم.

مدارك لازم براي طلاق توافقي در دوران عقد هم همان مدارك مذكور است.

09122547699 - 44033677

 

منبع: مدارك طلاق توافقيادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۲۱ تير ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)

امروزه گرايش به داشتن وكالت در طلاق در بين بانوان نسبت به گذشته فزوني گرفته است شرايط سخت و طولاني طلاق براي زوجه در صورت نداشتن وكالت حق طلاق يكي از علل مهم گرايش به داشتن وكالت حق طلاق زوجه است. دادن حق طلاق به زن اين گونه است كه در سند ازدواج و به اصطلاح حقوقي ضمن عقد نكاح شوهر به همسرش وكالت در طلاق بدون نياز به حضور خودش اعطا مي كند و يا اين كه پس از انعقاد عقد نكاح در خارج از كشور از طريق سفارت ايران و در داخل كشور از طريق دفتر اسناد رسمي زوج به زوجه وكالت بلاعزل طلاق اعطا مي كند. شايان ذكر است كه لزومي ندارد كه وكيل در طلاق صرفا زوجه باشد زوج مي تواند به هر كس كه تمايل داشته باشد و با هر شرايطي وكالت در طلاق همسرش را اعطا كند.

با توجه به آنچه گفته شد حق طلاق زن و به تعبير درست حقوقي اعطاي وكالت از زوج به زوجه براي اختيار وكيل و مراجعه به دفترخانه براي طلاق با حدود اختيارات مندرج در وكالتنامه يا شرط همان وكالت در طلاق است.

طريقه طلاق با وكالت در طلاق اين گونه است كه زني كه وكالت از همسرش دارد به نزد وكيل داراي پروانه وكالت رسمي دادگستري مراجعه مي كند و با توجه به حدود اختيارات وكالتنامه، از جانب شوهرش و به وكيل دادگستري وكالت مي دهد. با اين توضيح كه وكيل پس از امضاء وكالتنامه توسط زوجه، وكيل با واسطه شوهر مي شود. زوجه (زن) نيز مي تواند براي خود وكيل اختيار كند كه در اين صورت يك وكيل اصالتا از طرف زوجه و يك وكيل به وكالت مع الواسطه از طرف زوج، دادخواست طلاق توافقي ثبت مي كنند و بدون حضور زوجين گواهي عدم امكان سازش از دادگاه اخذ مي شود. تمامي مراحل همانند مراحل طلاق توافقي است.

اگر زوجه وكيل نخواهد – كه البته الزام قانوني وجود ندارد - بايد همراه با وكيل شوهر كه خود براي او انتخاب كرده است به دفتر خدمات قضايي مراجعه كرده و طلاق توافقي را ثبت كنند.

سوال مهم در خصوص حق طلاق زوجه آن است كه آيا با وجود آن زن مي تواند مهريه را هم اخذ نمايد؟ جواب اين است ملاك عمل حدود اختياراتي است كه هنگام تنظيم وكالتنامه طلاق يا شرط ضمن عقد، زوج به زوجه اعطا كرده است مثلا اگر نوشته شده باشد وكالت در هر نوع طلاق و با بذل هر مقدار از مهريه، زوجه مي تواند اندكي از مهريه را در قبال طلاق بذل كند و عمده مهريه را بر ذمه شوهر باقي بگذارد.

مشاوره حقوقي در گروه وكلاي پارساي رايگان است.

وكيل مجرب براي طلاق توافقي 09122547699 – 44033677

 

 

منبع: pr xghrادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۲۱ تير ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)
در طلاق توافقي زوجين الزام قانوني براي استفاده از وكيل ندارند و مي توانند بدون حضور وكيل نياز مراحل طلاق توافقي را بدون وكيل طي كنند اما وكالت به وكيل به جهت طلاق توافقي مزايايي براي موكل و حتي طرف مقابل دارد. اول اين كه چون نياز به حضور ايشان نيست لطمه شغلي و يا حيثيتي - كه احيانا ممكن است براي بعضي از افراد در اثر حضور در دادگاه خانواده متحمل باشد – به موكل وارد نمي آيد ثانيا اضطراب - تنش و جر و بحث زوجين در شرف طلاق كاهش مي يابد ثانيا داشتن وكيل در كيفيت كار و حفظ حقوق موكل و مدت زمان انجام طلاق توافقي كاملا تاثير گذار است. در عين حال داشتن وكيل امري صد در صد اختياري است.

2- براي درخواست طلاق بايد كجا رفت؟ زوجين متقاضي جدايي از طريق طلاق توافقي در صورت نداشتن وكيل، بايد به دفتر خدمات الكترونيك قضايي همراه با شناسنامه، عقدنامه و كارت ملي (مدارك براي طلاق توافقي) مراجعه كنند و درخواست طلاق توافقي را ثبت و امضاء كنند. پس از ارجاع شعبه درخواست شعبه دادگاه زوجين مي بايستي به شعبه مربوط مراجعه كنند تا پس از انجام مشاوره دادگاه كه اجباري است نزد قاضي حاضر شده و صورتجلسه دادگاه را امضاء نمايند. زوجين هر توافقي كه با هم در مورد طلاق توافقي داشته باشند به دادگاه اعلام مي كنند.

3- پس از صدور راي طلاق توافقي و اخذ قطعيت، زوجين 3 ماه مهلت براي مراجعه به دفتر طلاق و ثبت رسمي دارند.

در دادگاه هاي تهران زوجه اي كه دوشيزه باشد معرفي به پزشكي قانوني مي شود. اگر زوجه دوشيزه نباشد و يائسه نيز نشده باشد اخذ گواهي بارداري يا عدم آن به جهت ثبت طلاق الزامي است.

مهريه، حضانت فرزندان ملاقات و نفقه آن ها، نفقه زوجه و اجرت المثل، جهيزيه همگي وابسته به توافق زوجين است و راي دادگاه بر اين اساس صادر مي شود.

در هيچ يك از مراحل طلاق توافقي چه با وكيل و چه بدون آن الزام قانوني براي حضور يا اجازه والدين زوجين نيست حتي اگر زوجه دوشيزه باشد.

مشاوره تلفني طلاق توافقي رايگان است لذا اگر سوالاتي در اين خصوص داشتيد با ما تماس بگيريد.

وكيل طلاق توافقي       09122547699 – 44033677

 

 

منبع: درخواست طلاق توافقيادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۲۱ تير ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)

امروزه كمتر كسي است كه نداند در قانون اختيار طلاق با مرد است و چقدر براي يك زن دشوار است كه بخواهد از طريق اثبات عسر و حرج يا تحقق يكي از شروط چاپي ضمن عقد طلاق بگيرد. اما وكالت در طلاق زوجه كه به وكالت حق طلاق زن در جامعه شهرت پيدا كرده است به اين صورت است كه زوج در ضمن عقد به عنوان شرط نتيجه به زوجه وكالت تام طلاق مي دهد و گرفتن حق طلاق بعد از ازدواج اينگونه است كه زوجين يا زوج فقط به دفتر اسناد رسمي (نه دفتر ازدواج و طلاق) مراجعه مي كند و به زوجه و يا به هر شخص ديگري كه تمايل داشته باشد حق طلاق محضري و به تعبير درست حقوقي وكالت در طلاق مي دهد. در اين جا حدود اختيارات مندرج در وكالتنامه مثل اين كه طلاق به شرط بذل كل يا بخشي از مهريه باشد و يا اين كه وكالت بلا عزل باشد و يا قابل عزل باشد، همه بستگي به اراده زوج دارد.

خوب است كه بدانيد وكالت مذكور مي تواند مشروط به وقوع امري گردد مثلا اگر مرد همسر دوم چه به صورت دائم يا موقت اختيار كند زن وكيل در طلاق از جانب زوج باشد. همچنين وكالت مي تواند به صورت مطلق هم باشد يعني اين كه زن حتي بدون دليل و به صرف تمايل به طلاق بتواند از وكالت خود استفاده كند و بدون حضور شوهر طلاق بگيرد.

اگر زوج خارج از كشور باشد نياز است به يكي از كنسولگري هاي ايران مراجعه كند و وكالت در طلاق تنظيم نمايد.

در دو روش گفته شده يعني اخذ وكالت در ضمن عقد و اخذ وكالت بعد از وقوع عقد و در طول زندگي مشترك هر دو براي رسيدن به راي دادگاه براي طلاق، نيازمند حضور وكيل دادگستري است با اين توضيح كه معناي وكالت در طلاق زن اين است كه او در گرفتن و انتخاب وكيل دادگستري از جانب شوهر بر طبق حدود اختيارات مندرج در وكالتنامه وكيل است كه با اين وصف و بودن وكيل مع الواسطه شوهر، ديگر نيازي به حضور زوج نيست.

نمونه دادخواست طلاق توافقي با وكالت مع الواسطه

نمونه دادخواست طلاق با وكالت زوجه

خواهان خانم/آقاي...
خوانده خانم/آقاي...
وكيل  
خواسته طلاق توافقي
دلايل و مستندات

1.وكالتنامه وكيل

2. وكالتنامه رسمي به شماره ... دفترخانه ...

3.كپي مصدق عقدنامه زوجين

4. كپي مصدق شناسنامه و كارت ملي زوجين

رياست محترم دادگاه خانواده تهران

با سلام و تقديم احترام

زوجين بر طبق عقدنامه رسمي شماره ... مورخ ... با مهريه 110 سكه تمام بهار آزادي در عقد نكاح دائم يكديگر مي باشند و زوج به استناد وكالتنامه رسمي شماره ... مورخ ... دفترخانه ... اهواز به زوجه وكالت در طلاق با حق توكيل به غير و حق قبول بذل هر مقدار از مهريه داده است كه در اين راستا، زوجه از جانب شوهر به ........ وكيل دادگستري وكالت داده است. بنابراين با توجه به توافقاتي كه در جلسه دادگاه و نزد مشاوره اعلام خواهد شد صدور گواهي عدم امكان سازش مورد استدعاست.

 

امضاء

09122547699 - 44033677

 

 

منبع: وكالت تام در طلاقادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۲۱ تير ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)

با توجه به اين كه در قانون حق طلاق در اختيار مرد است امتياز بزرگي براي يك زن است كه از شوهرش وكالت در طلاق (حق طلاق) اخذ نمايد. گرفتن حق طلاق از مرد (دادن حق طلاق به زن) پيچيدگي خاصي ندارد و احتياجي به مدارك ويژه اي به غير از مدارك شناسايي و عقدنامه زوجين نيست اول از همه بايد اين را دانست كه وكالت در طلاق كه عده اي از مردم به آن حق طلاق مي گويند بايد به صورت سند رسمي و در دفترخانه تنظيم شده باشد.

وكالت در طلاقي كه مرد به زن مي دهد به دو صورت است يا در موقع انعقاد عقد نكاح توسط عاقد و با درج در عقدنامه از سوي مرد به زن داده مي شود و يا اين كه پس از عقد، زوجين به دفتر اسناد رسمي كه مي تواند در هر كجاي ايران مراجعه كنند و با دادن اصل عقد نامه، شناسنامه و كارت ملي به سر دفتر از او مي خواهند كه سند وكالت در طلاق تنظيم نمايد.

توصيه مي شود كه زناني كه وكالت در طلاق از همسرانشان مي گيرند كپي برابر اصل شناسنامه و كارت ملي زوج را نيز به انضمام اصل وكالتنامه در اختيار داشته باشند.

اگر اصل وكالتنامه وكالت در طلاق كه به زن داده شده است گم يا پاره شود، نگران نباشيد، مي توانيد با ارائه مدارك شناسايي به همان دفترخانه مراجعه كنيد و رونوشت اخذ نماييد.

آنچه بسيار اهميت دارد متن وكالت در طلاق است متاسفانه بسياري از وكالت در طلاق هاي اخذ شده توسط زنان مخصوصا مواردي كه در ضمن عقد در سند ازدواج داده شده است ناقص است و در عمل و در مقام اعمال آن دچار مشكل مي شوند. در اين نوشته دو لينك گذاشته شده است كه توصيه مي شود هر دو آن ها را به دقت مطالعه كنيد تا اولا اطلاعات كاملي در خصوص وكالت در طلاق يا همان حق طلاق زوجه داشته باشيد و ثانيا متن كامل وكالت در طلاق را در اختيار داشته باشيد.

نمونه كامل متن وكالت در طلاق بدون مهريه

نمونه كامل متن وكالت در طلاق همراه با مهريه

آگاه باشيد كه براي گرفتن طلاق از طريق وكالت در طلاق بايد به وكيل دادگستري براي اعمال آن مراجعه كرد.

مراحل طلاق از طريق وكالت در طلاق

اگر سوالي در خصوص وكالت حق طلاق زوجه داشتيد و يا براي اعمال آن نيازمند وكيل و يا مشاوره حقوقي مي باشيد با ما تماس بگيريد.

09122547699 - 44033677

 

منبع: دادن حق طلاق به زنادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۲۱ تير ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)

بر طبق قانون اساسي هر شخصي حق دارد كه در هر پرونده قضايي وكيل داشته باشد و دفاع از حقوق خود را به او واگذار نمايد از طرفي مي دانيم كه براي ثبت رسمي هر نوع طلاقي در دفتر طلاق نيازمند راي دادگاه خانواده هستيم و تفاوتي نمي كند كه راي طلاق يك طرفه باشد يا طلاق توافقي باشد به عبارت ديگر امكان ثبت طلاق توافقي بدون دادگاه و اخذ حكم ميسر نمي باشد البته بر طبق شرايطي استثنايي در خصوص ايرانيان مقيم خارج است كه از اين بحث خارج است.  با توجه مطالب گفته شده زوجين مي توانند براي طي مراحل طلاق توافقي از وكيل به جاي خود استفاده كنند اين نكته را بايد توجه داشت كه طلاق توافقي بدون وكيل امكان پذير است و اجباري نيست.

اما در طلاق توافقي با وكيل ديگر نيازي به حضور زوجين نيست لذا در مقام پرسش به اين سوال كه طلاق توافقي بدون حضور طرفين با توجه به شرايط طلاق توافقي جديد امكان پذير است؟

 بايد گفت كه از سال 1391 و با تصويب قانون حمايت خانواده كه مشاوره را براي طلاق توافقي اجباري كرده است بعضي از دادگاه هاي خانواده در اين خصوص تاكيد دارند كه زوجين يا يكي از آن ها براي مشاوره حضور داشته باشند ولي هم اكنون اكثر قضات تهران بر اين باورند كه با بودن وكيل و در صورت عدم تمايل زوجين، مشاوره دادگاه توسط وكيل هم انجام مي شود.

از اين رو مراحل انجام طلاق توافقي بدون حضور زوجين در گروه وكلاي پارساي انجام مي شود مرحله ثبت طلاق در دفترخانه رسمي طلاق نيز در صورت تمايل زوجين توسط وكيل انجام مي شود شايان ذكر است كه پس از صدور راي طلاق توافقي كه گواهي عدم امكان سازش ناميده مي شود، زوجين 90 روز (سه ماه) فرصت دارند كه به جهت ثبت طلاق به دفترخانه مراجعه كنند.

براي كساني كه مشغله كاري دارند يا تمايل به حضور در دادگاه و طي مراحل را ندارند و يا اين كه ترجيح مي دهند به جهت افزايش نيافتن كشمكش و جر و بحث با طرف مقابل در دادگاه حضور نيابند، داشتن وكيل طلاق توافقي بهترين راه حل است گذشته از اين كه در پرونده طلاق توافقي كه مسلما زوجين توافق هاي نسبت به مورد امور مالي و غير مالي دارند پر است از نكات حقوقي كه عقل و احتياط ايجاب مي كند از وجود وكيل متخصص براي جلوگيري از تضييع حقوقتان استفاده كنيد.

در گروه وكلاي پارساي به هيچ عنوان نگران حق الوكاله هاي گزاف و دور از ذهن نباشيد. توصيه مي شود كه مطلب هزينه هاي طلاق توافقي را مطالعه كنيد.

وكيل براي طلاق توافقي     09122547699 – 44033677

مشاوره حقوقي طلاق توافقي رايگان است.

 

منبع: طلاق توافقي بدون حضور زوجينادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۲۱ تير ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)

بر طبق مواد 24 و 25 قانون حمايت خانواده مصوب 1391/2/1 حتي اگر زوجين توافق و تفاهم بر جدايي داشته باشند به ناچار مي بايستي از دادگاه حكم بگيرند كه در اصطلاح حقوقي به آن گواهي عدم امكان سازش مي گويند به عبارت ديگر گام اول براي مراحل طلاق توافقي تمايل زوجين به خاتمه دادن زندگي مشترك مي باشد. در اين راستا اگر اختلافي در خصوص مهريه، نفقه، جهيزيه و حضانت فرزندان باشد، امكان صدور راي توافقي وجود ندارد.

گام دوم مراحل طلاق توافقي پس از توافق زن و شوهر، مراجعه آن ها يا وكلاي ايشان به يكي از دفاتر خدمات قضايي است كه ليست آنها در صفحه اول همين سايت ارايه شده است، دادخواست طلاق توافقي در دفتر خدمات قضايي به صورت الكترونيك ثبت مي شود.

براي ثبت دادخواست علاوه بر الزام حضور زوجين يا وكلاي آن ها، اصل عقدنامه يا رونوشت، شناسنامه زوجين و ترجيحا كپي كارت ملي ايشان نياز است. با پرداخت هزينه دادرسي و امضا الكترونيك زن و شوهر يا وكلاي ايشان، دادخواست ثبت مي شود. بعد از آن بايد دو يا سه روز به جهت ارسال پيامك دادگاه منتظر ماند. پيامك دادگاه حاوي شماره 16 رقمي پرونده، رمز شخصي جهت مراجعه به سايت عدل ايران adliran.ir و شعبه رسيدگي كننده مي باشد.

گام سوم (طلاق توافقي مراحل) پس از ارسال پيامك اين است كه اگر وقت رسيدگي در پيامك مشخص نشده باشد زوجين يا وكلاي آن ها مي بايستي در اولين فرصت به شعبه مربوطه مراجعه كنند. با توجه به قانون حمايت خانواده مصوب 1391/12/1 داوري در طلاق حذف شده است و به جاي آن مشاوره اجباري شده است. در اين راستا دادگاه، زوجين را به واحد مشاوره كه معمولا در همان مجتمع قضايي مستقر است، معرفي مي كند. توجه داشته باشيد كه پرداخت هزينه مشاوره به عهده زوجين است.

مشاور در واحد مشاوره دادگاه ضمن پرسش در مورد دلايل طلاق، توافق هاي مالي و غير مالي زوجين در خصوص مهريه و نحوه پرداخت آن، اجرت المثل، نفقه، حضانت فرزندان و جهيزيه را مكتوب مي كند كه به امضاي زوجين يا وكلاي ايشان مي رسد. پس از انجام مشاوره و اخذ توافق نامه، به شعبه مراجعه مي شود در اين جا رويه دادگاه ها متفاوت است بعضي از شعب همان روز يا احيانا يكي دو روز بعد راي را صادر مي كنند و بعضي از شعب هم جلسه دادگاه و رسيدگي تشكيل مي دهند. در اين موارد قاضي شعبه تمايل دارد كه شخصا با زوجين صحبت كند. معمولا وقت دادگاه براي طلاق توافقي نزديك و سريع مي باشد، بعضي از شعب نيز انجام مشاوره را موكول به بعد از جلسه رسيدگي مي كنند. بعد از صدور راي (گواهي عدم امكان سازش) مرسوم است كه زيل راي زوجين مي نويسند كه اعتراضي ندارند و حق تجديد نظر و فرجام خواهي را از خود ساقط مي نمايند.

گام چهارم (طلاق توافقي + مراحل) پس از اخذ راي مراجعه به يكي از دفاتر رسمي طلاق است كه در اين مرحله هم مثل تمامي مراحل قبل زوجين يا هر كدام از آن ها مي توانند وكيل اختيار كنند و خودشان حضور نيابند. براي ثبت طلاق حضور زوجين يا وكلاي آن ها الزامي است و زوجه مي بايستي آزمايش عدم بارداري از يكي از آزمايشگاه ها اخذ نمايد و به دفترخانه تحويل دهد.

نكته: اگر زوجه دوشيزه (باكره) باشد رويه دادگاه هاي تهران بر اين است كه او را به جهت معاينه به پزشكي قانوني معرفي مي كنند. پس از امضا دفاتر مربوط به طلاق و اجراي صيغه طلاق، اصل عقدنامه به سردفتر تحويل داده مي شود و ايشان با امضا و مهر شناسنامه ها ظرف چند روز طلاق نامه تحويل زوجه مي دهد.

براي اطلاعات بيشتر در مورد اين كه مراحل طلاق توافقي چگونه است با گروه وكلاي پارساي تماس بگيريد: 44033677 – 44963487

مشاوره حقوقي طلاق توافقي رايگان است.

 

منبع: طلاق توافقي مراحل

 ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۱۴ تير ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ]
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | قدرت گرفته از : وبلاگدهی آریا  

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبچت رومطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا