وكيل خوب در تهران
 
وكيل پايه يك دادگستري - وكيل خانواده

وكالت در طلاقي كه مرد به زن مي دهد به دو صورت است يا در موقع انعقاد عقد نكاح توسط عاقد و با درج در عقدنامه از سوي مرد به زن داده مي شود و يا اين كه پس از عقد، زوجين به دفتر اسناد رسمي كه مي تواند در هر كجاي ايران مراجعه كنند و با دادن اصل عقد نامه، شناسنامه و كارت ملي به سر دفتر از او مي خواهند كه سند وكالت در طلاق تنظيم نمايد.

توصيه مي شود كه زناني كه وكالت در طلاق از همسرانشان مي گيرند كپي برابر اصل شناسنامه و كارت ملي زوج را نيز به انضمام اصل وكالتنامه در اختيار داشته باشند.

اگر اصل وكالتنامه وكالت در طلاق كه به زن داده شده است گم يا پاره شود، نگران نباشيد، مي توانيد با ارائه مدارك شناسايي به همان دفترخانه مراجعه كنيد و رونوشت اخذ نماييد.

آنچه بسيار اهميت دارد متن وكالت در طلاق است متاسفانه بسياري از وكالت در طلاق هاي اخذ شده توسط زنان مخصوصا مواردي كه در ضمن عقد در سند ازدواج داده شده است ناقص است و در عمل و در مقام اعمال آن دچار مشكل مي شوند. در اين نوشته دو لينك گذاشته شده است كه توصيه مي شود هر دو آن ها را به دقت مطالعه كنيد تا اولا اطلاعات كاملي در خصوص وكالت در طلاق يا همان حق طلاق زوجه داشته باشيد و ثانيا متن كامل وكالت در طلاق را در اختيار داشته باشيد.

نمونه كامل متن وكالت در طلاق بدون مهريه

نمونه كامل متن وكالت در طلاق همراه با مهريه

آگاه باشيد كه براي گرفتن طلاق از طريق وكالت در طلاق بايد به وكيل دادگستري براي اعمال آن مراجعه كرد.

مراحل طلاق از طريق وكالت در طلاق

اگر سوالي در خصوص وكالت حق طلاق زوجه داشتيد و يا براي اعمال آن نيازمند وكيل و يا مشاوره حقوقي مي باشيد با ما تماس بگيريد.

44033677 - 44963487

 

منبع: دادن حق طلاق به زنادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۱ شهريور ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)

در طلاق توافقي زوجين الزام قانوني براي استفاده از وكيل ندارند و مي توانند بدون حضور وكيل نياز مراحل طلاق توافقي را بدون وكيل طي كنند اما وكالت به وكيل به جهت طلاق توافقي مزايايي براي موكل و حتي طرف مقابل دارد. اول اين كه چون نياز به حضور ايشان نيست لطمه شغلي و يا حيثيتي - كه احيانا ممكن است براي بعضي از افراد در اثر حضور در دادگاه خانواده متحمل باشد – به موكل وارد نمي آيد ثانيا اضطراب - تنش و جر و بحث زوجين در شرف طلاق كاهش مي يابد ثانيا داشتن وكيل در كيفيت كار و حفظ حقوق موكل و مدت زمان انجام طلاق توافقي كاملا تاثير گذار است. در عين حال داشتن وكيل امري صد در صد اختياري است.

2- براي درخواست طلاق بايد كجا رفت؟ زوجين متقاضي جدايي از طريق طلاق توافقي در صورت نداشتن وكيل، بايد به دفتر خدمات الكترونيك قضايي همراه با شناسنامه، عقدنامه و كارت ملي (مدارك براي طلاق توافقي) مراجعه كنند و درخواست طلاق توافقي را ثبت و امضاء كنند. پس از ارجاع شعبه درخواست شعبه دادگاه زوجين مي بايستي به شعبه مربوط مراجعه كنند تا پس از انجام مشاوره دادگاه كه اجباري است نزد قاضي حاضر شده و صورتجلسه دادگاه را امضاء نمايند. زوجين هر توافقي كه با هم در مورد طلاق توافقي داشته باشند به دادگاه اعلام مي كنند.

3- پس از صدور راي طلاق توافقي و اخذ قطعيت، زوجين 3 ماه مهلت براي مراجعه به دفتر طلاق و ثبت رسمي دارند.

در دادگاه هاي تهران زوجه اي كه دوشيزه باشد معرفي به پزشكي قانوني مي شود. اگر زوجه دوشيزه نباشد و يائسه نيز نشده باشد اخذ گواهي بارداري يا عدم آن به جهت ثبت طلاق الزامي است.

مهريه، حضانت فرزندان ملاقات و نفقه آن ها، نفقه زوجه و اجرت المثل، جهيزيه همگي وابسته به توافق زوجين است و راي دادگاه بر اين اساس صادر مي شود.

در هيچ يك از مراحل طلاق توافقي چه با وكيل و چه بدون آن الزام قانوني براي حضور يا اجازه والدين زوجين نيست حتي اگر زوجه دوشيزه باشد.

مشاوره تلفني طلاق توافقي رايگان است لذا اگر سوالاتي در اين خصوص داشتيد با ما تماس بگيريد.

وكيل طلاق توافقي    09122547699 – 44033677

 

منبع: درخواست طلاق توافقي

 

 ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۱ شهريور ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)

هر دادخواست يا شكواييه اي كه تقديم دادگاه يا دادسرا مي شود مشمول هزينه دادرسي است. پرونده طلاق هم اينگونه است. امروزه با توجه به اين كه ثبت دادخواست مي بايستي از طريق دفاتر خدمات الكترونيك قضايي انجام شود و خود آن دفاتر دستمزدهاي مطابق تعرفه به غير از هزينه دادرسي دريافت مي كنند، هزينه دادرسي طلاق توافقي حدود 140 الي 160 هزار تومان مي باشد كه از طريق كارت بانكي در دفاتر مذكور پرداخت مي شود.

هزينه دوم طلاق توافقي، هزينه مشاوره دادگاه مي باشد كه در هر شهر و حتي مجتمع قضايي به صورت سليقه اي در اين خصوص دستمزد دريافت مي كنند. در تهران مي توان جمعا هزينه مشاوره حدود 70 الي 80 هزار تومان است. مشاوره براي طلاق توافقي اجباري مي باشد.

هزينه سوم از مراحل طلاق توافقي، مربوط به ثبت طلاق در دفترخانه طلاق (محضر) مي باشد كه در اينجا هم هر دفترخانه اي قيمت مخصوص به خود دارد و دفاتر طلاق بالاي شهر معمولا مبلغ بيشتري دريافت مي كنند. در حال حاضر، حدود قيمت ثبت طلاق توافقي در دفترخانه (محضر) 300 هزار تومان مي باشد.

بعضي دفترخانه ها اگر زوجين، شهود همراه نياورده باشند مبلغي حدود 10 الي 15 هزار تومان بابت معرفي هر شاهد از آن ها دريافت مي كنند.

هزينه چهارم براي طلاق توافقي كه البته اختياري است حق الوكاله وكيل براي طلاق توافقي است. قيمت دستمزد وكيل براي طلاق توافقي هم بر مبناي توافق وكيل و موكل است و به همين علت است كه اگر در اين خصوص از هر وكيل، هزينه وكيل براي طلاق توافقي سوال شود قيمت متفاوت از ديگري اعلام مي كند.

اما در خصوص هزينه طلاق توافقي، گروه وكلاي پارساي با حق الوكاله اي بسيار منصفانه يعني هر وكيل 800 هزار تومان مراحل طلاق توافقي از ابتدا تا انتها را براي موكل انجام مي دهند. مراحل انجام طلاق توافقي بدون حضور زوجين خواهد بود.

وكيل طلاق 09122547699 – 44033677

منبع: ,;dg xghr

 ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۱ شهريور ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)

هر كاري را كه شخصي بتواند خود انجام دهد مي تواند اعمال و انجام آن را به ديگري وكالت دهد. ازدواج و طلاق نيز اينگونه است. اگر توجه كرده باشيد در موقع خواندن صيغه عقد نكاح، عاقد از زوجين وكالت مي گيرد براي خواندن صيغه محرميت و صيغه عقد دائم يا موقت، در حالي كه خود زوجين مي توانند بدون عاقد هم – كه در واقع وكيل است - صيغه مربوطه را بخوانند ولي انجام آن را به ديگري وكالت مي دهند.

در طلاق نيز زوجين مي توانند به ديگري در اين خصوص وكالت دهند. آنچه رايج است وكالت طلاق به زوجه است با توجه به اين كه اختيار طلاق از امتيازاتي است كه شرع و قانون به مرد داده است او مي تواند اعمال آن را به ديگري و لو زوجه وكالت دهد. نحوه گرفتن وكالت به دو صورت است يا مي بايستي در هنگام عقد به عنوان شرط ضمن عقد در سند ازدواج قيد گردد و يا بعد از عقد در كشورمان به دفتر اسناد رسمي مراجعه كرد و در خارج از كشور به سفارت ايران در كشور محل اقامت براي تنظيم اعطاي آن مراجعه كرد.

وكالت عقدي است جايز بدين معني كه هر كدام از وكيل و موكل مي توانند به اختيار آن را بر هم بزنند. وكالت در طلاق زوجه نيز اينچنين است مگر اين كه در ضمن عقد لازمي وكالت شرط شده باشد مثل شرط وكالت طلاق در ضمن عقد و مندرج در سند ازدواج و يا اين كه عدم عزل وكيل در ضمن عقد لازمي شرط شده باشد وكالت در طلاق هاي تنظيم سند در دفاتر اسناد رسمي غالبا اينگونه است، اگر زوجين تمايل داشته باشند كه وكالت طلاق بلاعزل باشد، اصطلاحا در وكالت نامه نوشته مي شود حق عزل وكيل ضمن عقد خارج لازم اسقاط شده است. اين وكالت در طلاق تنظيم شده در دفتر اسناد رسمي در اصطلاح عاميانه به حق طلاق محضري شهرت پيدا كرده است.

در صورت وجود وكالت زن در طلاق، ديگر نيازي به حضور شوهر (موكل) نيست فقط با توجه به اين كه با وكالت مدني (وكالت حق طلاق) زوجه به شخصه نمي تواند از جانب شوهر در دادگاه براي طلاق توافقي حضور پيدا كند. مي بايستي با وكالت خود با توجه به حدود اختيارات مندرج در وكالتنامه براي شوهر وكيل انتخاب نمايد.

وكيل طلاق 09122547699 - 44033677

 

منبع: وكالت طلاق به زوجهادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)

وكلاي خانواده گروه پارساي با سال ها تجربه در زمينه حقوق خانواده و پرونده هاي ناشي از زوجيت خاصه طلاق، آماده ارائه مشاوره حقوقي طلاق توافقي و اقسام ديگر طلاق مي باشند ضمن اين كه مجددا به اقتضاي تجربه و شرافت شغلي تاكيد مي كنيم كه طلاق اولين راه حل براي اختلافات خانوادگي نيست و به كرات با پرونده هايي در خصوص طلاق توافقي و غيره مواجه بوده ايم كه طرفين و به خصوص خانم ها بعد از طلاق از عجله اي كه كردند پشيمان شده اند ولي به هر حال اگر به هر دليل تصميم به جدايي از طريق طلاق توافقي گرفتيد حتما وكيل براي طلاق توافقي براي انجام مراحل آن داراي مزاياي فراواني است كه بهتر است براي اطلاعات بيشتر لينك زير را مطالعه كنيد.

مزاياي داشتن وكيل در طلاق توافقي

اين روزها در جامعه، نشريات و حتي دادگاه ها، كيفيت انجام پرونده هاي طلاق توافقي محل بحث است و اختلاف نظر در اين زمينه وجود دارد بعضي معتقدند كه بايد روند آن را طولاني كرد كه شايد از درصد طلاق در كشور كاسته شود. ما وكلا نيز تابع دستگاه قضايي كشور براي رسيدگي به طلاق توافقي مي باشيم در حال حاضر طلاق توافقي در شهر تهران كمتر از يك هفته انجام مي شود ( اين نوشته با تغيير در مراحل رسيدگي در دادگاه ها به روز رساني مي شود و عدم تغيير آن به منزله شرايط فعلي دادگاه ها مي باشد.)

مدارك مورد نياز طلاق توافقي : عقدنامه يا رونوشت، شناسنامه زوجين و كپي كارت ملي آنهاست به طور خلاصه طلاق توافقي به طلاقي اطلاق مي شود كه زن و شوهر بر سر جدايي و مسائل مالي و غير مالي از ازدواج مثل مهريه، حضانت، نفقه توافق دارند.

بايد به اين نكته توجه داشت كه براي ثبت هر نوع طلاق، اول مي بايستي دادگاه در اين خصوص راي صادر كند تا دفاتر طلاق آن را ثبت كنند و اين گونه نيست كه اگر زن و شوهري توافق بر جدايي داشته باشند مي توانند بدون راي دادگاه به دفترخانه طلاق مراجعه كنند.

پس از توافق زوجين، هر دو يا وكلاي آن ها به يكي از دفاتر الكترونيك قضايي مراجعه مي كنند و دادخواست طلاق را ثبت مي كنند و پس از ثبت و ارسال پيامك از سوي دادگاه، به شعبه تعيين شده براي طي مراحل و انجام مشاوره اجباري دادگاه مراجعه مي شود.

پس از صدور راي طلاق توافقي كه گواهي عدم امكان سازش ناميده مي شود زوجين 3 ماه فرصت دارند كه براي ثبت طلاق به دفتر خانه مراجعه كنند تا قبل از صدور راي دادگاه هر كدام از زوجين پشيمان گردد راي مذكور صادر نمي شود اما پس از صدور راي طلاق توافقي اگر زوج (شوهر) پشيمان گردد امكان ثبت طلاق توافقي بدون حضور او يا وكيل وي در دفترخانه طلاق وجود ندارد مگر اين كه زن وكالت در طلاق از جانب شوهر داشته باشد. اما در صورت پشيماني زن پس از صدور حكم طلاق توافقي، قانون حمايت خانواده اين اجازه را به مرد و دفترخانه داده است كه بدون حضور زن طلاق توافقي ثبت گردد.

براي دانستن بيشتر مراحل طلاق توافقي اينجا را كليك كنيد.

براي دانستن مراحل طلاق از طريق وكالت در طلاق اينجا را كليك كنيد.

براي اطلاع از جزئيات بيشتر در مورد وكيل براي طلاق توافقي در تهران و مشاوره حقوقي تلفني و اطلاع از هزينه هاي وكيل طلاق توافقي در تهران تماس بگيريد.

وكيل براي طلاق توافقي 09122547699

وكيل براي طلاق توافقي در كرج 44963487 - 44033677

 

منبع: وكيل زن براي طلاق توافقيادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)
جمعي از وكلاي پايه يك دادگستري خانم و آقا با بيش از 10 سال سابقه وكالت حرفه اي با تخصص هاي گوناگون گرد هم آمده اند و آماده ي ارايه خدمات تخصصي اعم از مشاوره حقوقي و قبول وكالت در كليه امور حقوقي، كيفري، خانوادگي و قراردادها مي باشند.
ساعت كار دفتر شنبه تا چهارشنبه 10 صبح الي 7 عصر مي باشد.
مشاوره تلفني - براي هر نفر يك سوال - رايگان است اما براي وكالت يا مشاوره حضوري با تلفن هاي دفتر تماس حاصل كنيد تا با توجه به فوريت هاي حقوقي، نزديكترين وقت مشاوره براي شما تعيين گردد.
44963487 -44033677

 

منبع: وكيل طلاق توافقي كرجادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)

همانطور كه مي دانيد براي دادن هر دادخواستي در دادگاه مي بايستي هزينه دادرسي پرداخت كرد و با توجه به اين كه امروزه دادخواست ها از طريق دفاتر الكترونيك قضايي ثبت مي گردد هزينه اي نيز اين دفاتر كه بخش خصوص محسوب مي شوند دريافت مي كنند.

دادخواست ها و خواسته هاي آن، از حيث هزينه دادرسي به دو بخش مالي و غير مالي محسوب مي شوند طلاق توافقي نيز يك خواسته غير مالي نيز محسوب مي شود. در حال حاضر هزينه دادرسي طلاق توافقي جمعا حدود 140 الي 150 هزار تومان مي شود.

پس از ثبت دادخواست طلاق توافقي، هزينه ديگري وجود ندارد مگر مشاوره دادگاه، پس از تصويب قانون حمايت خانواده جديد، داوري از طلاق توافقي حذف گرديد ولي به جاي آن مشاوره اجباري شده است بخش مشاوره دادگاه هم هزينه اي از زن و شوهر دريافت مي كند. اين هزينه مشاوره دادگاه در جاهاي مختلف كشور و مجتمع هاي قضايي هر شهر متفاوت است در حال حاضر هزينه مشاوره طلاق توافقي در تهران 70 الي 80 هزار تومان است.

ديگر هزينه طلاق توافقي پس از صدور حكم (گواهي عدم امكان سازش)، پرداخت هزينه طلاق در محضر (دفترخانه) است تعرفه فعلي دفاتر طلاق براي ثبت طلاق توافقي خلعي 190 هزار تومان است كه مي توان گفت هيچ دفترخانه اي با چنين مبلغي طلاق را ثبت نمي كند. در شهر تهران با توجه به انصاف و محل دفترخانه طلاق، هزينه ثبت طلاق در محضر بين 250 الي 350 هزار تومان مي باشد كه معمولا 300 هزار تومان دريافت مي شود.

حق الوكاله طلاق توافقي يا به بيان ديگر ملاك حق الوكاله وكيل براي طلاق توافقي هم بر طبق آيين نامه تعرفه حق الوكاله وكلاي دادگستري، توافق وكيل و موكل است، همين دليل است كه اگر شما از هر وكيل در خصوص دستمزد او سئوال كنيد قيمتي وتفاوت خواهد گفت اما با توجه به اين كه گروه وكلاي پارساي سالهاست كه به صورت متمركز در زمينه دعاوي خانوادگي فعاليت دارد. حق الوكاله طلاق توافقي بسيار منصفانه و مناسب حال موكلين دريافت مي كند.

در اين خصوص و همچنين اطلاعات بيشتر در مورد مراحل و شرايط طلاق توافقي و دانستن اطلاعات بيشتر و جزئي تر در مورد هزينه طلاق توافقي با ما تماس بگيريد.

44033677 - 09122547699

 

منبع: حق الوكاله طلاق توافقيادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)

طلاق توافقي هم طلاق از جانب زوج يا طلاق از جانب زوجه در صلاحيت دادگاه خانواده است.

2- دادگاه خانواده در طلاق توافقي صالح به رسيدگي است كه محل سكونت زوجه آنجا باشد.

3- درخواست طلاق توافقي مي بايستي در قالب دادخواست باشد و از طريق دفتر خدمالت الكترونيك قضايي پس از پرداخت هزينه دادرسي ثبت گردد.

4- مثل هر پرونده ديگري امكان بودن وكيل دادگستري بجاي موكل در تمامي مراحل طلاق توافقي بدون حضور موكل وجود دارد.

5- در سال 1391 مشاوره براي طلاق توافقي الزامي شده است و از آن طرف داوري حذف شده است. مشاور دادگاه مي كوشد كه به جهت رفع اختلافات و صلح سازش زن و شوهر اقدامي كند. در اين كه با بودن وكيل لازم است زن و شوهر به مشاوره دادگاه به شخصه حضور يابند، دادگاه ها رويه يكساني ندارند اما غالبا مي پذيرند كه اگر موكل تمايل به حضور نداشته باشد مشاوره از طريق وكيل انجام شود.

6- راي دادگاه در مورد طلاق توافقي در قالب گواهي صادر مي شود كه گواهي عدم امكان سازش ناميده مي شود. گواهي مذكور 3 ماه از زمان قطعيت اعتبار دارد كه زوجين يا وكلاي آن ها به جهت ثبت طلاق به محضر طلاق مراجعه كنند.

7- براي زوجه اي كه دوشيزه يا يائسه نيست، اخذ گواهي بارداري الزامي است رويه دادگاه ها در اين خصوص متفاوت است. بعضي از شعب اظهار مي كنند جواب آزمايش بايد در جريان رسيدگي به دادگاه ارائه شود و بعضي ديگر صرف دادن جواب آزمايش – اخذ شده در هر آزمايشگاهي – را به محضر طلاق كافي مي دانند.

8- اگر زوجه اظهار كند كه دوشيزه است در اين جا هم رويه دادگاه ها متفاوت است. عمده دادگاه ها زوجه را به جهت معاينه به پزشكي قانوني معرفي مي كنند و بعضي دادگاه ها هم صرف اقرار زوجه و قبول زوج مبني بر عدم نزديكي را كافي مي دانند.

وكيل براي طلاق توافقي09122547699 – 44033677

 

منبع: وكيل طلاق توافقي در كرجادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)

مرد مي تواند اجراي حق خود در طلاق را به همسرش يا هر شخص ديگري وكالت دهد اين وكالت در طلاق يا همان حق طلاق به دو صورت است.

يكي اين كه به صورت شرط ضمن عقد در سند نكاحيه نوشته شود. دوم اين كه زوج (مرد) به يكي از دفاتر اسناد رسمي مراجعه مي كند و وكالت در طلاق به همسرش يا ديگري بدهد اگر زوج خارج از كشور باشد مي تواند به سفارت يا كنسولگري ايران مراجعه كند و وكالت در طلاق را به هر كس كه تمايل داشته باشد اعطا كند. اما مورد شايع اين است كه مرد به همسرش وكالت در طلاق مي دهد ولي همانطور كه گفته شد زوج مي تواند اين وكالت در طلاق را به هر كس كه بخواهد فرضا پدرش يا دوستش واگذار كند.

آنچه كه در وكالت در طلاق (حق طلاق) اهميت دارد حدود اختيارات است. به عنوان مثال مرد مي تواند از سردفتر بخواهد كه در وكالت قيد كند طلاق در قبال بذل (بخشيدن) تمام مهريه باشد و يا نه مي تواند وكالت در طلاق را با بذل هر مقدار از مهريه يا غير آن قرار دهد. لذا در خصوص اين پرسش كه آيا با وكالت در طلاق امكان گرفتن مهريه وجود دارد؟ بايد گفت كه بستگي به حدود اختيارات وكيل در وكالت در طلاق دارد.

وكالت در طلاق اگر در ضمن عقد نكاح (سند ازدواج) شده باشد غير قابل عزل از جانب مرد مي باشد و اگر اعطاي وكالت در طلاق در دفترخانه داده شده باشد مي تواند بلا عزل و يا قابل عزل و يا مدت دار باشد كه همه اين موارد بستگي به مرد دارد كه چه نوع وكالت در طلاقي بخواهد اعطا كند.

نمونه متن وكالتنامه حق طلاق با مهريه

نمونه متن وكالتنامه حق طلاق بدون مهريه

اگر زني وكالت در طلاق از همسرش داشته باشد بدون نياز به حضور شوهر در تمام مراحل و از طريق وكيل دادگستري مي تواند با طلاق توافقي، به راحتي طلاق بگيرد. براي اطلاع بيشتر در خصوص مراحل طلاق با داشتن حق طلاق به لينك زير مراجعه كنيد.

پرسش ديگر در اين خصوص وجود دارد اين كه آيا زن هم مي تواند وكالت در طلاق به شوهر خود بدهد - يعني عكس آنچه كه در بالا گفته شد - در اين مورد نيز مشكل حقوقي و قضايي وجود ندارد و زن مي تواند با مراجعه به يكي از دفاتر اسناد رسمي به شوهر وكالت براي گرفتن وكيل به جهت مطلقه نمودن خود از قيد زوجيت با وكالت بذل تمام يا قسمتي از مهريه را بدهد اگر چه كه اين وكالت كم ديده مي شود ولي منع قانوني ندارد ولي مشكل اين وكالت نامه ها كه زوج، وكيل زوجه مي شود آزمايش بارداري يا بكارت است كه باز هم نيازمند حضور زوجه براي آزمايش بارداري و يا تست بكارت مي باشد.

براي مشاوره حقوقي رايگان تلفني و همچنين وكيل براي طلاق توافقي و اطلاع كامل از مراحل و هزينه ها با ما تماس بگيريد.

تماس: 44033677 - 44963487

 

منبع: حق طلاق و مهريهادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)

متاسفانه امروزه بخش عظيمي از جدايي ها در دوران عقد اتفاق مي افتد كه اصطلاحا دوراني است كه عقد نكاح منعقد شده است ولي زوجين، زندگي مشترك را آغاز نكرده اند. گذشته از علل و چرايي آن كه از تخصص وكيل خارج است. از لحاظ مباحث حقوق مرد مي تواند هر زمان كه بخواهد به دادگاه خانواده مراجعه كند و دادخواست طلاق، تقديم دادگاه كند. دادگاه خانواده اي صالح به رسيدگي است كه نشاني زوجه در آن جا واقع شده باشد. دادخواست طلاق چه اين كه خود زوج رأسا اقدام كند و يا اين كه وكيل داشته باشد از طريق دفتر خدمات الكترونيك قضايي ثبت خواهد شد و براي شروع باشد به اين دفاتر مراجعه كرد.

مدارك لازم براي ثبت دادخواست طلاق از طرف مرد عبارت است از عقدنامه، شناسنامه و كارت ملي.

معمولا عقدنامه در دست زوجه يا خانواده او مي باشد. در اين راستا زوج مي بايستي با در دست داشتن شناسنامه به دفتر ازدواجي كه نكاح ايشان ثبت شده است، مراجعه كند و رونوشت اخذ نمايد. بدون عقدنامه يا رونوشت امكان ثبت دادخواست وجود ندارد.

حسب ماده 29 قانون حمايت خانواده، دادگاه تكليف دارد كه در پرونده طلاق، تعيين تكليف امور مالي يا غير مالي مرتبط با زوجيت را انجام دهد. اما در دوران عقد اجرت المثل، حضانت و نحله مصداق ندارد و فقط بحث مهريه و نفقه مطرح است. چنانچه بين زوجين نزديكي واقع نشده باشد مهريه مندرج در سند ازدواج نصف خواهد شد و زوج مكلف مي شود كه براي طلاق مهريه استحقاقي زوجه را پرداخت نمايد.

ممكن است كه زوجه ازدواج قبلي داشته باشد و يا اين كه به هر دليل باكره نباشد و بين زوجين در خصوص وقوع نزديكي اختلاف شود با اين توضيح كه زوج مدعي عدم نزديكي باشد و زوجه بگويد كه نزديكي واقع شده است در اين خصوص قانون ساكت است و اما به تأسي از فقه، قول زوجه با قسم مقدم است.

بحث شرط تنصيف دارايي هم كه در عقدنامه هاي چاپي آمده است به شرط امضاي زوج، در دوران عقد مصداق ندارد زيرا مشمول اموالي مي شود كه اولا بعد از عقد به دست آمده باشد و ثانيا موجود باشد مگر اين كه زوج بعد از وقوع عقد نكاح مالي تحصيل كرده باشد.

وكيل طلاق در تهران 09122547699 – 44033677

 

منبع: درخواست طلاق از طرف مرد در دوران عقدادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ]
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | قدرت گرفته از : وبلاگدهی آریا  

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبچت رومطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا