وكيل خوب در تهران
 
وكيل پايه يك دادگستري - وكيل خانواده

در طلاق توافقي زوجين الزام قانوني براي استفاده از وكيل ندارند و مي توانند بدون حضور وكيل نياز مراحل طلاق توافقي را بدون وكيل طي كنند اما وكالت به وكيل به جهت طلاق توافقي مزايايي براي موكل و حتي طرف مقابل دارد. اول اين كه چون نياز به حضور ايشان نيست لطمه شغلي و يا حيثيتي - كه احيانا ممكن است براي بعضي از افراد در اثر حضور در دادگاه خانواده متحمل باشد – به موكل وارد نمي آيد ثانيا اضطراب - تنش و جر و بحث زوجين در شرف طلاق كاهش مي يابد ثانيا داشتن وكيل در كيفيت كار و حفظ حقوق موكل و مدت زمان انجام طلاق توافقي كاملا تاثير گذار است. در عين حال داشتن وكيل امري صد در صد اختياري است.

2-      براي درخواست طلاق بايد كجا رفت؟ زوجين متقاضي جدايي از طريق طلاق توافقي در صورت نداشتن وكيل، بايد به دفتر خدمات الكترونيك قضايي همراه با شناسنامه، عقدنامه و كارت ملي (مدارك براي طلاق توافقي) مراجعه كنند و درخواست طلاق توافقي را ثبت و امضاء كنند. پس از ارجاع شعبه درخواست شعبه دادگاه زوجين مي بايستي به شعبه مربوط مراجعه كنند تا پس از انجام مشاوره دادگاه كه اجباري است نزد قاضي حاضر شده و صورتجلسه دادگاه را امضاء نمايند. زوجين هر توافقي كه با هم در مورد طلاق توافقي داشته باشند به دادگاه اعلام مي كنند.

3-      پس از صدور راي طلاق توافقي و اخذ قطعيت، زوجين 3 ماه مهلت براي مراجعه به دفتر طلاق و ثبت رسمي دارند.

در دادگاه هاي تهران زوجه اي كه دوشيزه باشد معرفي به پزشكي قانوني مي شود. اگر زوجه دوشيزه نباشد و يائسه نيز نشده باشد اخذ گواهي بارداري يا عدم آن به جهت ثبت طلاق الزامي است.

مهريه، حضانت فرزندان ملاقات و نفقه آن ها، نفقه زوجه و اجرت المثل، جهيزيه همگي وابسته به توافق زوجين است و راي دادگاه بر اين اساس صادر مي شود.

در هيچ يك از مراحل طلاق توافقي چه با وكيل و چه بدون آن الزام قانوني براي حضور يا اجازه والدين زوجين نيست حتي اگر زوجه دوشيزه باشد.

مشاوره تلفني طلاق توافقي رايگان است لذا اگر سوالاتي در اين خصوص داشتيد با ما تماس بگيريد.

وكيل طلاق توافقي               09122547699 – 44033677

 

منبع: طلاق توافقي + مراحلادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)

امروزه بر كمتر كسي است پوشيده است كه دقت، پشتكار و مسئوليت پذيري خانم ها در انجام امور محوله اگر بيشتر از آقايان نباشد كمتر نيست. وكالت نيز از اين قاعده مستثني نيست. در گروه وكلاي پارساي كه جمعي از وكلاي پايه يك با تجربه خانم و آقا گرد هم آمده اند پرونده هاي مربوط به طلاق توافقي، طلاق از طرف زوجه و طلاق از طرف زوج عمدتا توسط وكيل مجرب خانم انجام مي شود. وكلاي خانمي كه سال ها تجربه در زمينه پرونده هاي خانوادگي دارند و در كمترين زمان كه دستگاه قضايي اقتضاي آن را داشته باشد و با بهترين كيفيت پرونده ها را به سر انجام مي رسانند.

در اين وبلاگ سعي شده است اطلاعات كافي و لازم در خصوص طلاق توافقي در اختيار موكلين و خوانندگان قرار گيرد. مشاوره تلفني براي طلاق توافقي توسط وكلاي خانم و آقا رايگان است. براي دانستن مطالب بيشتر و گرفتن مشاوره در زمينه سوالات حقوقي مرتبط با خانواده همه روزه به غير از ايام تعطيل مي توانيد با شماره تلفن هاي دفتر تماس بگيريد.

مراحل درخواست طلاق توافقي توسط وكيل خانم در تهران بدون حضور موكل (زوجين) با بهترين شرايط انجام مي شود اما بايد توجه داشت كه اگر كسي تمايل به دانستن وكيل مجرب آقا براي طلاق داشته باشد مراحل طلاق توسط وكيل آقا براي ايشان انجام مي شود.

وكيل زن براي طلاق     44033677 – 09122547699

 

منبع: وكيل زن براي طلاق توافقيادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)

موردي است كه پاي وكالت در طلاق در ميان باشد به اين صورت كه زوج به زوجه يا شخص ديگري وكالت براي طلاق داده باشد. وكالت طلاق به دو روش است يا وكالت در ضمن قرارداد لازم ديگري به صورت شرط مي آيد مثل مورد شايع يعني شرط وكالت طلاق زوجه كه ضمن عقد نكاح و در سند ازدواج نوشته مي شود و يا با مراجعه زوج به دفترخانه اسناد رسمي و يا سفارت ايران در خارج از كشور، به ديگري وكالت در طلاق زوجه اعطا كند. در اين حالت طلاقي كه با وكالت طلاق (حق طلاق) انجام مي شود در قالب طلاق توافقي است.

فرض كنيد كه زني از همسرش وكالت طلاق تام و كاملي داشته باشد براي استفاده از آن زوجه مي بايستي با وكالتنامه طلاق به نزد وكيل دادگستري مراجعه كند و براي شوهر وكيل اختيار كند. بعد از آن وكيل با واسطه شوهر به همراه زوجه يا وكيل او دادخواست طلاق توافقي را ثبت مي نمايند. اين كه زوجه بتواند مهريه را هم وصول نمايد يا حضانت فرزندان را داشته باشد همگي وابسته به وكالتنامه طلاق اعطاي از جانب شوهر است.

2-      حالت دوم طلاق توافقي عادي است يعني هر كدام از زوجين يا به شخصه مراحل طلاق توافقي را از ابتدا تا انتها انجام دهد و يا اين كه با انتخاب وكيل دادگستري به صورت مستقيم به جاي خود وكيل معرفي نمايند تا وكيل تمامي مر احل را بدون حضور او تا اخذ گواهي عدم امكان سازش به پايان برساند. طلاق توافقي توسط وكيل در تهران و كرج كمتر از يك هفته انجام خواهد شد.

وكيل طلاق توافقي در تهران و كرج     09122547699 – 44033677

 

منبع: طلاق توافقي در سال 96ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)

بيشتر افراد نيز علاقه مند هستند كه پرونده هاي خود را به بهترين وكيل محول كنند. در خصوص لزوم استفاده از وكيل متبحر بسيار سخن گفته شده است و علي رغم اين كه هنوز در كشور ما مثل كشورهاي توسعه يافته، استفاده از خدمات وكيل پايه يك دادگستري رواج نيافته است اما آنچنان مزاياي استفاده از وكيل روشن است كه طولاني كردن كلام، توضيحات واضحات خواهد بود. اما نكته اي ظريف اين كه همه هنر وكيل در دانستن قوانين ماهوي نيست به كرات به افرادي برخورد كرده ايم كه در رشته تحصيلي خودشان تبحر داشته اند ولي به فراخور مشكلشان مثل دعاوي خانوادگي، قانون را مطالعه كرده اند و به اطلاعات كلي دست يافته اند اما غافل از اهميت دانستن آيين دادرسي و مقررات شكلي – كه قواعد چگونه رسيدن به حق است – بوده اند و به همين علت دعاوي آن ها به شكست انجاميده است. اهل فن مي دانند كه اهميت راه رسيدن به حق كمتر از دانستن خود حق نيست.

با توجه به مطالب گفته شده كه يك از هزاران مي باشد، نياز استفاده از وكيل در دعاوي بيشتر مشخص مي شود. براي آشنايي بيشتر با وكيل دعاوي و وكيل خانواده توصيه مي شود لينك هاي مربوط به آن كه با رنگ آبي متمايز شده است را مطالعه فرماييد.

بهترين وكيل خانواده در تهران

اما ما گروه وكلاي پارساي معتقديم كه براي بهترين وكيل خانواده بايد بهترين موكل بود وكيل خوب خانواده نياز به موكل خوب دارد به اين صورت كه در تمام مراحل دادرسي مي بايستي چيزي را كه مرتبط به موضوع پرونده مي باشد بدون هيچ گونه ملاحظه اي از وكيل خانواده پنهان نماند و براي موفقيت بايد آنچه حقيقت تمام و كمال است به وكيل خود بازگو كنيد. مشهور است كه گفته مي شود وكيل محرم اسرار موكل است. مطمئن باشيد كه اسرار و اطلاعات شما نزد وكيل حرفه اي محفوظ خواهد ماند. بدانيد كه پنهان كردن واقعيت از وكيل در نهايت به پرونده شما آسيب مي رساند چه بسا كه وكيل با دانستن تمام جزئيات نحوه اقامه دعوي يا دفاع را تغيير دهد. مطلب ديگر اين كه طول زمان دادرسي از اختيار وكيل خارج است و موكل بايد بداند كه وكيل نيز مشتاق است هر چه سريع تر پرونده به نتيجه مطلوب برسد.

رويه شعبه هاي مختلف دادگاه ما با هم متفاوت است بعضي سريع و بعضي كند هستند و در مجموع مي توان گفت كه اتفاقات دادرسي در اكثر مواقع قابل پيش بيني كامل نيست و ممكن است پرونده طولاني شود لذا توصيه مي شود در اين خصوص صبر و حوصله داشته باشيد.

همانطور كه مي دانيد بيشتر آراء دادگستري قابل اعتراض و تجديد نظر خواهي هستند ممكن است به هر دليل دادگاه بدوي به نفع شما راي مطلوب را صادر نكند. بهترين كار اين است كه به وكيل خود تا انتهاي پرونده اعتماد كنيد آراء بسياري در دادگاه تجديد نظر يا ديوان عالي كشور نقض شده است.

حال كه سخن از بهترين وكيل خانواده در تهران و به عبارت ديگر وكيل خوب خانواده در تهران مي باشد بهتر است كه به دعاوي خانوادگي كه در صلاحيت دادگاه هاي خانواده مي باشد پرداخته شود بر طبق ماده 4 قانون حمايت خانواده مصوب 1391 رسيدگي به امور زير در صلاحيت دادگاه خانواده است:

۱ـ نامزدي و خسارات ناشي از برهم ‌ زدن آن
۲ـ نكاح دائم، موقت و اذن در نكاح
۳ـ شروط ضمن عقد نكاح
۴ـ ازدواج مجدد
۵ ـ جهيزيه
۶ ـ مهريه
۷ـ نفقه زوجه و اجرت ‌ المثل ايام زوجيت
۸ ـ تمكين و نشوز
۹ـ طلاق، رجوع، فسخ و انفساخ نكاح، بذل مدت و انقضاي آن
۱۰ـ حضانت و ملاقات طفل
۱۱ـ نسب
۱۲ـ رشد، حجر و رفع آن
۱۳ـ ولايت قهري، قيمومت، امور مربوط به ناظر و امين اموال محجوران و وصايت در امور مربوط به آنان
۱۴ـ نفقه اقارب
۱۵ـ امور راجع به غايب مفقود ‌ الاثر
۱۶ـ سرپرستي كودكان بي سرپرست
۱۷ـ اهداي جنين
۱۸ـ تغيير جنسيت

يكي از مهمترين دعاوي خانوادگي پرونده هاي طلاق است چه طلاق توافقي، طلاق از طرف زوج (شوهر) و يا طلاق از جانب زن، كه پر واضح است با توجه به اين كه در شرع مقدس و قانون، طلاق به دست زوج است گرفتن طلاق از جانب زن، دعواي كاملا فني و دشوار محسوب مي شود. وكيل مجرب و وكيل خوب براي طلاق مي تواند سير طلاق را با توجه به علم و تجربه و آشنايي با رويه دادگاه براي شما همراه كند.

اگر در خصوص هر كدام از مسائل فوق احتياج مشاوره حقوقي خانواده داشتيد و يا اين كه قصد تشكيل پرونده و يا دفاع از پرونده اي را داشتيد با (وكيل طلاق) تماس بگيريد.

وكيل براي طلاق توافقي    44033677 - 09127923611 - 09122547699

 

منبع: وكيل براي طلاق در تهرانادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)

عده اي سوال مي كنند كه عواقب دادن حق طلاق به زن چيست؟ خلاصه و ساده آن اين است كه به انحصار حق طلاق مرد خدشه وارد مي شود و اين امتياز مهم از او گرفته خواهد شد. با اين توضيح كه زن يا هر شخص ديگري كه وكالت در طلاق به او داده شده است اختيار خواهد داشت در كوتاه ترين زمان و با شرايطي كه در وكالتنامه آمده است، بدون حضور شوهر و با انتخاب وكيل براي او، از طريق طلاق توافقي، دادنامه طلاق (گواهي عدم امكان سازش) را از دادگاه خانواده اخذ نمايد.

پرواضح است كه داشتن حق طلاق (وكالت در طلاق زن) امتيازي براي او محسوب خواهد شد. البته بايد به اين موضوع توجه داشت كه اختيار شوهر (مرد) براي درخواست طلاق علي رغم اعطاي وكالت همچنان باقي است و شوهر مي تواند در هر زمان كه بخواهد دادخواست طلاق از طرف مرد تقديم دادگاه كند.

اين يك تصميم شخصي است كه مرد بخواهد وكالت طلاق به همسرش اعطا كند يا خير. در اين خصوص اظهار نظري نداريم ولي شايان ذكر است كه مفاد و حدود وكالت از طرف مرد قابل تعيين است. اين كه وكالت در طلاق به چه كيفيت باشد بسيار اهميت دارد.

اين كه با بخشش كامل مهريه باشد يا قسمتي از آن، اين كه موكول به ابراء عمده مهريه باشد، اين كه مقيد به زمان باشد، اين كه قابل عزل باشد، اين كه به زوج بايستي ابلاغ شود و ... همه و همه وابسته به اختيار زوج است.

توصيه اكيد مي شود كه در اعطاي وكالت در طلاق، نسبت به ساير مسايل مثل حضانت فرزندان، ساعات ملاقات، نفقه، اجرت المثل و جهيزيه نيز به صراحت و وضوح تعيين تكليف گردد تا مشكلاتي در آينده دچار زوجه يا زوج نشود.

گذشته از اين مسايل حقوقي مذكور، واقعا جامعه جوان ايراني را چه شده است كه اين چنين طلاق رو به فزوني است و هنوز تزدواج نكرده به دنبال داشتن حق طلاق مي باشند كه البته با اين شرايط جامعه امري عقلاني است.

به نظر ما گروه وكلاي پارساي، مدت هاست كه زنگ خطر به صدا درآمده است ...

وكيل خانواده 09122547699 – 44033677

 

منبع: مشكلات دادن حق طلاق به زنادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۸ شهريور ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)

براي دادن هر دادخواستي در دادگاه مي بايستي هزينه دادرسي پرداخت كرد و با توجه به اين كه امروزه دادخواست ها از طريق دفاتر الكترونيك قضايي ثبت مي گردد هزينه اي نيز اين دفاتر كه بخش خصوص محسوب مي شوند دريافت مي كنند.

دادخواست ها و خواسته هاي آن، از حيث هزينه دادرسي به دو بخش مالي و غير مالي محسوب مي شوند طلاق توافقي نيز يك خواسته غير مالي نيز محسوب مي شود. در حال حاضر هزينه دادرسي طلاق توافقي جمعا حدود 140 الي 150 هزار تومان مي شود.

پس از ثبت دادخواست طلاق توافقي، هزينه ديگري وجود ندارد مگر مشاوره دادگاه، پس از تصويب قانون حمايت خانواده جديد، داوري از طلاق توافقي حذف گرديد ولي به جاي آن مشاوره اجباري شده است بخش مشاوره دادگاه هم هزينه اي از زن و شوهر دريافت مي كند. اين هزينه مشاوره دادگاه در جاهاي مختلف كشور و مجتمع هاي قضايي هر شهر متفاوت است در حال حاضر هزينه مشاوره طلاق توافقي در تهران 70 الي 80 هزار تومان است.

ديگر هزينه طلاق توافقي پس از صدور حكم (گواهي عدم امكان سازش)، پرداخت هزينه طلاق در محضر (دفترخانه) است تعرفه فعلي دفاتر طلاق براي ثبت طلاق توافقي خلعي 190 هزار تومان است كه مي توان گفت هيچ دفترخانه اي با چنين مبلغي طلاق را ثبت نمي كند. در شهر تهران با توجه به انصاف و محل دفترخانه طلاق، هزينه ثبت طلاق در محضر بين 250 الي 350 هزار تومان مي باشد كه معمولا 300 هزار تومان دريافت مي شود.

حق الوكاله طلاق توافقي يا به بيان ديگر ملاك حق الوكاله وكيل براي طلاق توافقي هم بر طبق آيين نامه تعرفه حق الوكاله وكلاي دادگستري، توافق وكيل و موكل است، همين دليل است كه اگر شما از هر وكيل در خصوص دستمزد او سئوال كنيد قيمتي وتفاوت خواهد گفت اما با توجه به اين كه گروه وكلاي پارساي سالهاست كه به صورت متمركز در زمينه دعاوي خانوادگي فعاليت دارد. حق الوكاله طلاق توافقي بسيار منصفانه و مناسب حال موكلين دريافت مي كند.

در اين خصوص و همچنين اطلاعات بيشتر در مورد مراحل و شرايط طلاق توافقي و دانستن اطلاعات بيشتر و جزئي تر در مورد هزينه طلاق توافقي با ما تماس بگيريد.

09122547699 - 44033677

منبع: حق الزحمه وكيل براي طلاق توافقيادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۸ شهريور ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)

زن و شوهر در مورد طلاق، موارد مالي و غير مالي مرتبط با زوجيت با يكديگر توافق دارند، نيازمند رسيدگي طولاني و با وسواس در دادگاه نمي باشد و دادگاه هاي خانواده معمولا موضعي سهل گيرانه در اين خصوص دارند اما مدت زمان طلاق توافقي با توجه به آنچه كه گفته شد بسيار كم است ولي رويه دادگاه هاي شهر هاي مختلف ايران يكسان نيست و زمان قطعي را در اين مورد نمي توان پيش بيني كرد. در شهر تهران نيز مجتمع هاي قضايي مختلف و شعبه هاي متفاوت دادگاه خانواده مشي مخصوص به خود را دارند ولي در حال حاضر در اكثر شعبه هاي خانواده تهران روند طلاق توافقي از ابتدا يعني ثبت دادخواست در دفتر خدمات الكترونيك قضايي تا صدور راي (گواهي عدم امكان سازش) كمتر از يك هفته و معمولا 3 الي 4 روز توسط وكيل انجام مي پذيرد. اگر زن و شوهر بدون داشتن وكيل بخواهند مراحل طلاق توافقي را انجام دهند از يك هفته الي ده روز طول مي كشد.

اما در مقام پاسخ به اين سوال كه طلاق توافقي چه مدت طول مي كشد جزئياتي نيز موثر است مثلا خوب است كه بدانيد معمولا از بيست و پنجم هر ماه تا اول ماه بعد، دادخواست طلاق توافقي و يا هر دادخواست ديگري ثبت شود، به دليل آماري كه هر شعبه بايد ارائه كند پرونده ارجاع نمي شود. بنابراين مدت زمان طلاق توافقي اگر دادخواست در پنج روز آخر ماه ثبت گردد طولاني تر مي شود.

در مورد پرونده هاي طلاق توافقي كه زن و شوهر دارد بعضي از شعب حساسيت بيشتر نشان مي دهند و در بيشتر شعبه هاي خانواده تهران مرسوم است كه از دفترخانه اي كه وكالت در طلاق اخذ شده است در خصوص صحت و سقم آن و مدت اعتبار استعلام مي شود البته اين استعلام دستي است به اين صورت كه اگر دفترخانه مورد نظر همان شهر باشد مي توان در يك روز با مراجعه به دفترخانه جواب استعلام دادگاه را اخذ كرد اما اگر دفتر خانه اي كه وكالت در طلاق از آن جا گرفته شده است در شهر ديگر باشد بديهي است كه و صدور راي بيشتر طول مي كشد مگر اين كه ضمن عقد نكاح يعني در سند ازدواج درج شده باشد كه در اين حالت نيازي به استعلام نيست.

اما متاسفانه بعضي از وكالت هاي در طلاق به ويژه آن هايي كه ضمن عقد و در سند ازدواج از شوهر اخذ شده است داراي نواقصي است و مهم ترين آن ها كه مرتبط با اين بحث طلاق توافقي چند روز طول ميكشد اين است زن از شوهر در وكالت در طلاق در اسقاط حق تجديد نظر و فرجام خواهي را ندارد. بعضي از شعب خانواده در اين مورد حساسيت ويژه نشان مي دهند و اگر در وكالتنامه عبارت مذكور وجود نداشته باشد راي صادر مي گردد ولي قطعيت آن موكول به 44 روز بعد خواهد شد يعني اين كه امكان ثبت طلاق در اين مدت ميسر نمي باشد.

به نظر مي رسد كساني كه در پي دانستن اين هستند كه توسط وكيل طلاق توافقي چند روز طول ميكشه؟، جواب خود را دريافت كرده باشند.

وكيل طلاق توافقي 09122547699 - 44033677

 

منبع: طلاق توافقي چقدر زمان مي بردادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۸ شهريور ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)

مشاوره حقوقي طلاق توافقي به صورت تلفني رايگان است.

1- مراحل انجام طلاق توافقي و مدت زمان انجام طلاق توافقي از ابتدا تا انتها توسط وكيل طلاق توافقي گروه وكلاي پارساي در شهر تهران 3 الي 4 روز كاري طول مي كشد.

2- مراحل گرفتن طلاق توافقي از ثبت در دفتر الكترونيك قضايي تا صدور راي طلاق توافقي بدون حضور زوجين انجام مي شود مگر اين كه يكي از زن يا شوهر تمايل به حضور در دادگاه داشته باشند.

3- در خصوص مراحل طلاق توافقي با وكيل بايد به اين نكته توجه كرد كه يك وكيل نمي تواند همزمان وكالت زن و شوهر را در پرونده طلاق توافقي قبول كند و چنين امري امكان پذير نيست در اين موارد دو وكيل از گروه وكلاي پارساي،وكالت طلاق توافقي زوجين را بر عهده مي گيرد.

4- انجام مراحل طلاق توافقي با وكيل اجباري نيست ولي واضح است كه بودن وكيل مزاياي فراواني دارد.

5- مراحل طلاق توافقي در محضر هم پس از صدور راي طلاق توافقي كه به گواهي عدم امكان سازش معروف است بدون حضور زوجين امكان پذير است. وكيل با مراجعه به دفتر رسمي طلاق و با دادن وكالت به سر دفتر و امضاء دفاتر طلاق، طلاقنامه و شناسنامه مهر خورده زوجين را دريافت مي كند.

6- پس از ثبت دادخواست طلاق توافقي در دفتر خدمات الكترونيك قضايي،دادخواست به دادگاه فرستاده مي شود و پس از تعيين شعبه توسط معاون ارجاع مجتمع قضايي خانواده (دادگاه خانواده) از سوي دادگاه پيامكي حاوي شماره پرونده و شعبه ارجاع مي گردد. با توجه به اين كه معمولا پيامك دادگاه با تاخير ارسال مي شود بهتر است با كد رهگيري دادخواست ثبت شده به سايت عدل ايران قسمت پيگيري و دادخواست مراجعه كنيد تا از شعبه دادخواست طلاق توافقي ارجاع شده مطلع گرديد.

7- در مرحله بعد با مراجعه زوجين يا وكلاي آن ها به دادگاه، اگر زوجه دوشيزه باشد بايد يك قطعه عكس همراه داشته باشد تا دادگاه او را به پزشكي قانوني به جهت معاينه بكارت معرفي كند. در شهر تهران مراجعه به پزشكي قانوني براي خانم هايي كه اظهار مي دارند كه باكره مي باشند الزامي است.

8- مرحله بعدي از مراحل طلاق توافقي در دادگاه، معرفي زوجين يا وكلاي آن ها به واحد مشاوره است. واحد مشاوره در بعضي از شهر ها در بهزيستي مي باشد ولي در شهر تهران در هر مجتمع قضايي واحد مشاوره تاسيس شده است. در صورت بودن وكيل و عدم تمايل زوجين مرحله مشاوره دادگاه هم بدون حضور ايشان و توسط وكيل انجام خواهد شد.

9- مرحله بعد حضور نزد قاضي شعبه و امضاء صورتجلسه دادگاه است. پس از آن بايد منتظر ماند تا راي دادگاه تايپ شود و به امضاء قاضي شعبه برسد. مرسوم است كه راي طلاق توافقي به صورت حضوري به زوجين يا وكلاي ايشان در دادگاه ابلاغ مي شود و ايشان در ذيل آن مي نويسند كه اعتراضي ندارند و حق تجديد نظر و فرجام خواهي را ساقط مي كنند.

10- با صدور گواهي عدم امكان سازش و قطعيت آن مرحله بعدي مراجعه به دفتر طلاق است همانطور كه مي دانيد مدت اعتبار گواهي عدم امكان سازش سه ماه است.

11- در تمام مراحل طلاق توافقي در دادگاه حضور زوجين يا وكلاي آن ها الزامي است و در صورت پشيماني يكي از آن ها تا قبل از صدور راي، پرونده بسته خواهد شد. بنابراين توافق زوجين از ابتدا تا انتها مي بايستي حفظ شود.

12- اگر زني دوشيزه يا يائسه نباشد براي ثبت طلاق نياز به آزمايش عدم بارداري است كه امكان اخذ آن از هر بيمارستان يا آزمايشگاهي (خصوصي يا دولتي) بلامانع است.باردار بودن مانع از ثبت طلاق نيست.

13- يكي از مراحل طلاق توافقي ثبت توافق هاي زن و شوهر در مورد مهريه، حضانت، نفقه، جهيزيه و اجرت المثل است. رويه به اين صورت است كه وكيل قبل از دادخواست و با مراجعه زوجين توافقات آن ها را صورتجلسه مي كند توافقنامه طلاق توافقي تنظيم مي كند و به امضاء زوجين مي رساند. بديهي است كه متن توافقنامه طلاق توافقي در راي دادگاه انعكاس پيدا مي كند. در دادگاه نيز نزد مشاور و همچنين نزد قاضي توافقات زوجين صورتجلسه مي شود.

14- مدارك لازم براي طلاق توافقي

15- هزينه طلاق توافقي چقدر است؟

وكيل طلاق توافقي 09122547699 - 44033677

 

منبع: طلاق توافقي با وكيلادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۸ شهريور ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)

بر طبق ماده 1133 قانون مدني و شرع، طلاق به دست مرد است اما مرد مي تواند اجراي حق خود در طلاق را به همسرش يا هر شخص ديگري وكالت دهد اين وكالت در طلاق يا همان حق طلاق به دو صورت است.

يكي اين كه به صورت شرط ضمن عقد در سند نكاحيه نوشته شود. دوم اين كه زوج (مرد) به يكي از دفاتر اسناد رسمي مراجعه مي كند و وكالت در طلاق به همسرش يا ديگري بدهد اگر زوج خارج از كشور باشد مي تواند به سفارت يا كنسولگري ايران مراجعه كند و وكالت در طلاق را به هر كس كه تمايل داشته باشد اعطا كند. اما مورد شايع اين است كه مرد به همسرش وكالت در طلاق مي دهد ولي همانطور كه گفته شد زوج مي تواند اين وكالت در طلاق را به هر كس كه بخواهد فرضا پدرش يا دوستش واگذار كند.

آنچه كه در وكالت در طلاق (حق طلاق) اهميت دارد حدود اختيارات است. به عنوان مثال مرد مي تواند از سردفتر بخواهد كه در وكالت قيد كند طلاق در قبال بذل (بخشيدن) تمام مهريه باشد و يا نه مي تواند وكالت در طلاق را با بذل هر مقدار از مهريه يا غير آن قرار دهد. لذا در خصوص اين پرسش كه آيا با وكالت در طلاق امكان گرفتن مهريه وجود دارد؟ بايد گفت كه بستگي به حدود اختيارات وكيل در وكالت در طلاق دارد.

وكالت در طلاق اگر در ضمن عقد نكاح (سند ازدواج) شده باشد غير قابل عزل از جانب مرد مي باشد و اگر اعطاي وكالت در طلاق در دفترخانه داده شده باشد مي تواند بلا عزل و يا قابل عزل و يا مدت دار باشد كه همه اين موارد بستگي به مرد دارد كه چه نوع وكالت در طلاقي بخواهد اعطا كند.

نمونه متن وكالتنامه حق طلاق با مهريه

نمونه متن وكالتنامه حق طلاق بدون مهريه

اگر زني وكالت در طلاق از همسرش داشته باشد بدون نياز به حضور شوهر در تمام مراحل و از طريق وكيل دادگستري مي تواند با طلاق توافقي، به راحتي طلاق بگيرد. براي اطلاع بيشتر در خصوص مراحل طلاق با داشتن حق طلاق زن به لينك زير مراجعه كنيد.

پرسش ديگر در اين خصوص وجود دارد اين كه آيا زن هم مي تواند وكالت در طلاق به شوهر خود بدهد - يعني عكس آنچه كه در بالا گفته شد - در اين مورد نيز مشكل حقوقي و قضايي وجود ندارد و زن مي تواند با مراجعه به يكي از دفاتر اسناد رسمي به شوهر وكالت براي گرفتن وكيل به جهت مطلقه نمودن خود از قيد زوجيت با وكالت بذل تمام يا قسمتي از مهريه را بدهد اگر چه كه اين وكالت كم ديده مي شود ولي منع قانوني ندارد ولي مشكل اين وكالت نامه ها كه زوج، وكيل زوجه مي شود آزمايش بارداري يا بكارت است كه باز هم نيازمند حضور زوجه براي آزمايش بارداري و يا تست بكارت مي باشد.

براي مشاوره حقوقي رايگان تلفني و همچنين وكيل براي طلاق توافقي و اطلاع كامل از مراحل و هزينه ها با ما تماس بگيريد.

وكيل خانواده در تهران 09122547699 - 44033677

 

منبع: حق طلاق با زن يعني چهادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۸ شهريور ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)

در اين مختصر سعي شده است در بهترين و كوتاه ترين جملات، مراحل طلاق از طرف مرد توضيح داده شود.

1- بر طبق ماده 1133 قانون مدني اختيار طلاق با مرد است و اوست كه مي تواند حتي بدون دليل موجه، دادخواست طلاق به طرفيت همسر تقديم دادگاه كند.

2- سوال مي شود كه آيا عدم رضايت زن (زوجه) تاثيري در پرونده روند طلاق از جانب مرد دارد؟جواب منفي است به اين توضيح كه عدم رضايت و موافقت زن تنها مي تواند پروسه طلاق از جانب مرد را طولاني كند ولي امكان جلوگيري از صدور حكم طلاق را ندارد.

3- رأيي كه دادگاه پس از دادخواست طلاق از طرف مرد صادر مي كند گوهي عدم امكان سازش نام دارد و مرد 3 ماه فرصت دارد تا براي اجراي راي دادگاه و ثبت طلاق به دفترخانه طلاق مراجعه كند در غير اين صورت راي صادره از درجه اعتبار ساقط مي شود.

4- پرونده طلاق چه خواهان آن مرد باشد چه زن، در صورت اعتراض پرونده اي سه مرحله اي است يعني دادگاه بدوي، دادگاه تجديد نظر استان و ديوان عالي كشور كه با اعتراض زن حتي اگر اعتراض غير موجه باشد، روند طلاق تا يك سال نيز به طول مي انجامد لذا مدت زمان طلاق از طرف مرد بستگي كامل به اعتراض طرفين خصوصا زن دارد كه ممكن است از 3 ماه تا 1 سال به طول بيانجامد.

5- در هر طلاقي مثل طلاق توافقي، طلاق از جانب مرد يا طلاق از جانب زن، بر طبق ماده 29 قانون حمايت خانواده قاضي دادگاه خانواده مكلف است نسبت به مهريه، اجرت المثل، نفقه و حضانت فرزندان، ملاقات و نفقه آن ها تعيين تكليف كند.

6- در مراحل پرونده طلاق از طرف مرد، دادگاه مكلف است كه به هر يك زوجين ابلاغ فرستاده و با درج مهلت از آن ها بخواهد كه داور معرفي كنند.

7- در هيچ فرضي حتي اگر راي غيابي باشد در طلاق از طرف مرد، مهريه زن از بين نمي رود فقط اگر بين زوجين نزديكي واقع نشده باشد مهريه در هنگام طلاق نصف مي گردد.

8- نوع طلاقي كه مرد درخواست كننده آن باشد رجعي است يعني در مدت حدود 3 ماه عده مرد مي تواند به زن رجوع كند و طلاق از بين مي رود مگر اين كه زن دوشيزه (باكره) يا يائسه باشد كه در اين موارد طلاق بائن است و امكان رجوع وجود ندارد.

44033677 - 44963487

منبع: طلاق به درخواست مردادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۱ شهريور ۱۳۹۶ توسط s.a
نظرات (0)
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ]
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | قدرت گرفته از : وبلاگدهی آریا  

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبچت رومطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا